Dolar : Alış : 18.5397 / Satış : 18.5731
Euro : Alış : 18.1474 / Satış : 18.1801
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1304 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Öğrencilere Hem Yurt Dışı Hem Yabancı Dil İmkanı

18 Mayıs 2018 - 1.029 kez okunmuş
Ana Sayfa » Röportajlar»Öğrencilere Hem Yurt Dışı Hem Yabancı Dil İmkanı
Öğrencilere Hem Yurt Dışı Hem Yabancı Dil İmkanı

Aktif Yurt Dışı Eğitim, 2008 yılında İstanbul merkezli olarak hizmete başladı. 2018 yılında Adana’da da faaliyete başlayan Aktif Yurt Dışı Eğitim, Adana halkına bu konuda hizmet vermeyi, öğrencilerin hem yabancı dil hem de yurt dışında üniversite eğitimi almalarını sağlamayı hedefliyor.

İş’te Life Adana dergisi olarak, Aktif Yurt Dışı Eğitim Adana şubesinin ortağı Hakan Çakmak ile konuştuk…

Aktif Yurt Dışı Eğitim hakkında bilgi verir misiniz?
İstanbul merkezli hizmet veren Aktif Yurt Dışı Eğitim 2008 yılından beri, sahasında en kaliteli uluslararası kurumlar ile birlikte çalışarak öğrencilere en uygun ve en kaliteli yurt dışı dil, lisans ve yüksek lisans eğitim programları veriyor. Adana şubesini ben Hakan Çakmak, değerli iş ortağım Gökhan Payas ile 2018 yılının başında hizmete geçirdik. Adana halkına bu konuda hizmet vermek, öğrencilerimizin hem yabancı dil hem de yurt dışında üniversite eğitimi almalarını sağlamak en büyük amacımızdır. Öğrencilerimize sadece Türkiye’den danışmanlık yapmak yerine yurt dışındaki irtibat ofislerimizle de destek vererek eğitime gönderdiğimiz öğrencilerimizin yurt dışında da her zaman yanında olmayı ilke edindik.

Yurt içinde kaç şubeniz var?

İstanbul merkez olmak üzere şu an 4 şube ile hizmet veriyoruz.

www.aktifedu.com adresimizden tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

İSTANBUL(MERKEZ)ŞUBE                                                                         

Aktif edu Yurtdışı Eğitim – Aktif education abroad                          
 0 212 556 81 88

 info@aktifedu.com

ADANA ŞUBE

Aktif edu Yurtdışı Eğitim – Aktif education abroad
 0 322 239 23 93

 adana@aktifedu.com

ÇORLU ŞUBE(TRAKYA)

 0 850 840 84 48

 corlu@aktifedu.com

 

DENİZLİ

 0533 3045790

 denizli@aktifedu

Faaliyet alanlarınız nelerdir?

 Yurtdışı Dil Okulları  

Lisans ve Yüksek Lisans Programları

Diploma ve Sertifika Programları
İngilizce

Fransızca
Almanca
İtalyanca
İspanyolca
Çince
Arapça
 

 

İngiltere

A.B.D
Avustralya
Kanada
İrlanda
Almanya
Avusturya
İtalya
Balkan Ülkeleri
Azerbaycan
Kazakistan

 

MBA

Business
Finance
Management
Tourism
IT

 

Staj programlarınızı biraz açabilir misiniz?

Üniversitelerdeki mecburi stajlara saydırabileceğiniz ücretli ve ücretsiz Avrupa’da staj imkanları, Aktif Yurtdışı Eğitim ile artık hiç olmadığı kadar kolay ulaşabileceğiniz hizmetlerimizden biridir.
Garsonluk değil kendi mesleğinizi yaparken bir yandan da dil öğrenip bambaşka kültürleri keşfetme imkanı bulacaksınız.

MBA Nedir?
MBA ya da Master in Business Administration (İşletme Üzerine Master) derecesi, uluslararası çapta tanınan ve başarılı bir yöneticilik kariyerine uzanan bir pasaporttur. Bakış açınızı genişletmek ve güçlü yanlarınızı iyice güçlendirmek için tasarlanmıştır, iş dünyasının tüm temel yönlerini kapsar: Pazarlama, finans, muhasebe, sayısal teknikler, IT, organizasyonel davranışlar & insan kaynakları yönetimi, operasyonel & stratejik yöneticilik, araştırma yöntemleri & danışmanlık, çevre, değişim yönetimi, iş politikası & strateji, liderlik & girişimcilik, güncel & yaygın konular, uluslararası hale gelmek.
İş deneyimi ve çeşitlilik akredite edilen bir MBA’da önemli rol oynar. Tipik bir grupta, ilgili alanda 5 ila 10 yıllık deneyimi olan, farklı piyasadan ve sektörlerden gelen ve farklı kültürlere ve coğrafik geçmişlere sahip olan yetişkin kişiler bulunur. Eğer bir MBA ile ilgileniyorsanız, ancak yeterli iş deneyiminiz yoksa, Master in Business and Management (MBM) (İşletme ve Yönetim Üzerine Master) programını düşünebilirsiniz.
En yoğun ilgiyi hangi hizmetiniz görüyor?

Yaz kamplarımıza ilgi çok yoğun. Hem tatil hem dil eğitimi hem de kültürel gelişim… Aynı anda hepsini barındırıyor. Aktif Summer ile 8-17 yaş arası öğrencilere İngiltere, Amerika, Kanada ve İspanya’da dünyanın en önemli üniversite kampüslerinde eğitim, kültür ve eğlence kampları sunulmaktadır.

Sömestr ve yaz kamp paket programlarımızda:

-Haftada 20-25 ders saati yabancı dil eğitimi (Eğitimler sınıf içi ve dışı aktivitelerle desteklenmiş ve öğrencilerin pratik ihtiyacını gidermeye yönelik dizayn edilmiştir.)

-Üniversite kampüsleri, okul yurtlarında konaklama hassasiyetlerinizi ve yemek tercihlerinizi gözeterek oluşturulmuş ve hijyenik sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri

-24 saat gözetim sağlanmaktadır. Her hafta minimum 2 yarım gün 1 tam gün okul ve şehir dışı geziler, yerel ziyaretler, şehir turları, spor faaliyetleri ve oyunlardan oluşan sürekli etkinlikler ve ilgi alanınıza göre pakete ilave edebileceğiniz ekstra hobi faaliyetleri (tenis, dalış, drama, güzel sanatlar vb.) de mevcuttur.

Yurt dışı eğitimin bir aileye ortalama yıllık maliyeti nedir?

Türkiye’deki bir özel üniversitenin bir aileye maliyeti barınma ve yeme içme dahil ortalama 30 bin TL civarındadır. Bu ücretin altında bir ücret ile dünya genelinde kabul görmüş bir üniversitede eğitim alınabilir.

Yurt dışında bitirilen üniversitelerin Türkiye’deki geçerliliği nedir?

Yurt dışında üniversite bitirildikten sonra yaklaşık 2 aylık bir süreçte YÖK’ten denklik belgesi alınmakta ve diploma geçerliliği sağlanmaktadır.

Aktif Yurt Dışı Eğitim olarak yurt dışına gönderdiğiniz öğrencilere nasıl hizmet veriyorsunuz?

Öğrencilerimizin vize işlemlerini başlatıp vize sorunlarını hallediyoruz. Daha sonra uçak bileti konaklama yapılacak yeni transfer ve konaklama işlerini yapıyor gittiği ülkedeki ofislerimiz ile irtibat haline geçiriyoruz. Daha sonrasında oluşabilecek tüm durumlar için 7/24 hizmet veriyoruz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans