Dolar : Alış : 32.5096 / Satış : 32.5682
Euro : Alış : 34.6254 / Satış : 34.6878
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1561 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

“Milli Ekonomiye Büyük Katkı Sağlıyoruz”

19 Mart 2018 - 3.289 kez okunmuş
Ana Sayfa » Röportajlar»“Milli Ekonomiye Büyük Katkı Sağlıyoruz”
“Milli Ekonomiye Büyük Katkı Sağlıyoruz”

Türkiye’de lastik kaplama sektörünün ilklerinden olan ve 1985 yılından bu yana gelişen teknoloji yakından takip ederek istihdam ve ekonomi anlamında bölgeye sağladıkları katkı hem de lastik kaplama işlemi ile doğaya sağladıkları faydaları Doğan-Gü Lastik Kaplama Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Oğuz ile konuştuk…

 

Doğan-Gü  Lastik Kaplama ne zaman kuruldu?

1985 yılından bu yana faaliyet gösteren Doğan-Gü sektöründe her zaman ilklerin altına imza atmayı kendine ilke edinmiştir. Tam 30 yıl önce Türkiye’de bir ilki başararak ilk defa Almanya’dan ithal ettiği kamyon ve binek grubu lastiklerini yenilemek maksadı ile soğuk kaplama tesisini ülkemize kazandırmış olup büyük bir değişim öncüsü olarak kendi sektöründe uzun yıllar sürecek olan yolculuğun ilk adımını atmıştır. Bir nevi soğuk lastik kaplama sistemini Türkiye’ye tanıtan firma olarak o yıllarda tarihe geçmiştir.

 

Faaliyet alanlarınız nelerdir?

Halen 32 yıl önce kurulduğu yerde faaliyetlerine devam eden firmamız 11 bin metrekarelik modern tesislerinde 5 bin 500 metrekare kapalı alanı ve 2015 yılında Mersin’de kurduğumuz  5 bin 500 metrekarelik alan üzerinde  2 bin 500 metrekaresi kapalı alan olmak üzere Michelin yeni lastik kaplama, Bridgestone ve Lassa bayi ve kaplama bayiliği ve Varta Akü Mersin Bölge Bayiliği’ni üstleniyor. TIR Parkı, lastik sökme takma servisi, idari ve eğitim binası, futbol ve voleybol sahası ile faaliyetlerine devam etmektedir. Yine o yıllarda lastikte dünya devi olan Goodyear markası ile anlaşarak yeni lastik satış, servis ve Goodyear yetkili kaplamacı (gar) sertifikalarını alarak yoluna devam edip ve bu faaliyetlerini bugünlere kadar taşımıştır. Türkiye’nin 7 bölgesine yaygın, hızlı servis ağı ve profesyonel elemanları ile yerinde saha çalışmaları, lastik takibi ve analizi ile sökme takma ve emanet (geçici lastik temini) hizmetlerini de bedelsiz olarak veren firmamız üstün servis ve hizmet anlayışından kesinlikle ödün vermemektedir. Çeyrek asrın üzerinde geçmişi olan firmamız her geçen yıl kendi hedeflerini yükselterek 1998 yılında yine çok büyük bir yatırımla hala günümüzde bile Türkiye’de tesis sayısı 4 olan (2009 12. ayından itibaren) Orbitread (EM) yüksek kalitede iş makinesi lastikleri kaplama sistemini İtalya’dan temin ettiği bilgisayar donanımlı tam otomatik makineleri ülkemize kazandırarak büyük bir başarı daha gerçekleştirmiştir. Her geçen gün büyük bir hızla yatırımlarına devam eden Doğan-Gü 2000’li yıllarda ISO-9001:2008 kalite belgesini alarak o yıllardan itibaren ISO 9001:2008 normlarına uygun bir şekilde faaliyetlerini devam ettirmektedir. 2010 yılı itibari ile yine yatırımlarına devam eden Doğan-Gü İş Makineleri Lastikleri Soğuk Sistem Yenileme Tesisi’ni faaliyete geçirerek hale hazırda sıcak lastik kaplama tesisini de bünyesinde bulunduran firmamız, yine kendi sektöründe bir ilke imza atarak dünyada lastik kaplama ile ilgili bütün kaplama teknolojilerine sahip olmuştur.

 

Lastik kaplama nedir? Neden tercih edilmelidir?

Kullanılmış lastikleri kaplayarak yeni performansına kavuştururken hem ekonomik olarak ülkemize fayda sağlayan hem de geri dönüşüm sayesinde doğayı atıklardan koruyan firmamız ortalama bir lastiğin yapılması için 33 litre petrol kullanılmaktayken aynı lastiğin kaplanması için sadece 7 litre petrol gittiğini ve lastik kaplamanın sadece kazançla sınırlı olmadığını milli ekonomiye de büyük katkı sağladığının bilinci ile hareket etmektedir.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans