Dolar : Alış : 13.6667 / Satış : 13.6913
Euro : Alış : 15.4101 / Satış : 15.4378
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana22°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1076 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

“Kaliteli ürün üretmek tüm firmaların sorumluluğudur”

16 Mart 2018 - 607 kez okunmuş
Ana Sayfa » Röportajlar»“Kaliteli ürün üretmek tüm firmaların sorumluluğudur”
“Kaliteli ürün üretmek tüm firmaların sorumluluğudur”

Optimum Banyo Malzemeleri Ve Cam Ürünleri İnş. San. Tic. Ltd. Şti., Hicran Aslan ve Murat Kaykaç kardeşlerin önderliğinde, 2008 yılında kuruldu ve Adana Mobilyacılar Sitesi’nde “Optimoon” markası ile üretim ve pazarlama faaliyetine başladı. Ürettikleri ürünlerin tamamı tasarım tescilli modeller olan Optimoon Banyo’yu ve şirket politikalarını konuştuk. 

Optimoon markası neler üretir?

Şirketimiz, duş alanlarında ergonomik çözümler sunarak cam sistemleri üretmektedir. Sürgülü duş kabinler ve cam kapı sistemlerinde firmamızın tasarım tescilli ürünleri ile piyasadaki talebi karşılamak için çalışıyoruz.

Optimoon markası olarak ürünlerinizi imal ederken dikkate aldığınız hususlar nelerdir?

Kaliteli ürün üretmek tüm firmaların sorumluluğudur. Optimoon banyo olarak kalite değerimizi 3 ana unsurdan oluşturmaktayız.

  • Hammadde tedarikçi seçiminde en iyileri ile çalışmak
  • Teknolojiyi bünyesinde bulunduran tesislerde üretim yapmak
  • İş güvenliği ve iş sağlığında bilgili uzman personel çalıştırmak

Optimoon markasını farklı kılan nedir?

Bizce duş alarak yeni bir güne başlanmalıdır, enerjinizi yükseltme, gün bitiminde düşüncelerden arınma yoludur. Optimoon banyo duş keyfini hayatınıza sunmaya gelmiştir. Müşterilerimize ürünlerimizin en iyisini sunmaktayız. Ürün gamımızda optimal seri, moon seri ve lüx seri olmak üzere 3 farklı dizaynımız vardır. Kullanmış olduğumuz ürünler tasarım tescillidir. Sürgülü ürünlerde modern çizgili alüminyum profil dizaynları kullanmaktayız. Camlarımız TS_EN standartlarına uygundur, Ürün aksesuarları ( rulman, menteşe, kulp, fitil, mıknatıs, kapak, stoper vs.) birinci sınıf yerli malzemeler kullanılmaktadır. Ayrıca ürünlerimiz suya karşı izolasyonunda bölgemizin en iyisidir.

Ürün imalatlarında kendi tasarımlarınızı kullanıyorsunuz, tasarımları yaparken öncelik aldığınız kıstaslar nelerdir?

Geleneksel Türk banyolardan almış olduğumuz değerleri, çağdaş yaşam standartlarını eklemekteyiz. Tasarım sadece estetik ile ilgili bir kavram olmadığını, iyi bir tasarımın inovasyon içermesini kullanıcıların çözümlenmemiş veya farkında olmadıkları ihtiyaçları teknolojiden yararlanan ar-ge çalışmalarıyla destekleyerek, özgün, sade ve modern olmasını önem veriyor yeniliklere açık firma olmayı arzu ediyoruz.

Genelde toptan imalat yapıyorsunuz yani konut üreticileri ile çalışıyorsunuz optimoon markasını tercih etmenin müşterilerinize ne gibi avantajları var?

Şirketimizin satış politikası, proje ve müteahhit bazlı olup konut üreticileri ve otel projelerine yöneliktir. Müşterilerimiz ihtiyaçlarına uygun ürün üretmek, ürün üretiminde hızlı çözüm sağlamak, satış sonrası müşteri memnuniyeti odaklı çalışmak gibi vazgeçilmez kriterleri vardır. Firmamızın da kesinlikle ödün vermediği bu prensipler müşterilerimizle kuvvetli bağlar kurmamızı sağlamaktadır.

Uzun yıllardır sektörün içerisindesiniz ve üst segment ürünler üretiyorsunuz.  Ürünleriniz sektörünüzde nasıl bir fark oluşturuyor?

Firmamızın stratejisinin temelinde inovasyon konusunda etkin rol oynamayı katma değerli ürün ve hizmet üretimine destek olmayı hedef koyuyoruz. Bölgemizdeki gelişmeleri ve kurumumuzun içerisindeki önerileri takip ederek inovaktif fikirleri zenginleştirerek ürün üretmekte sektör içerisinde standart ürün ve kalıplaşmış fikirlerin önüne geçerek lider firma olmayı ve sürdürülebilir zirve başarısını elde etmek istiyoruz.

Sektörünüzde merdivenaltı imalat diye tabir edilen ürün ve firmalar oldukça fazla bu ürünleri tercih eden hedef kitlenin sorunlarına nasıl çözüm sağlıyorsunuz?

Her ürün ve hizmetin bir alıcısı olduğunun farkındayız. Optimum banyo; müşterilerin en iyi fiyatı belirlemesinde, ürün kalitesi, satış öncesi ve sonrası müşteri memnuniyeti, firma sorumluğu bilincine sahip ürün ve hizmeti almalarını göstermektedir. Ucuz mal alacak kadar zengin değilim diyen bir hedef kitle oluşturmak firmamızın satış stratejilerinden en önemlisidir.

Bayi çalışıyor musunuz? Bayi ağı kurmayı düşünüyor musunuz?

Şirketimizin satış politikasında bayi ve perakende çalışması yoktur. 10 yıllık çalışma faaliyetlerimiz Akdeniz–İç Anadolu–Güneydoğu Anadolu bölgelerinde oluşmuştur. Hedeflerimiz arasında ulusal satış politikasına geçmek, bayii ve teknik servis ağı oluşturmak vardır.

Şirketiniz duş kabini dışında satışını gerçekleştirdiği ürünler var mıdır?

Optimun banyo sektör içerindeki 10 yıllık faaliyetinde bölgesel akrilik distribütörlük yapmakta duş tekne, küvet, jakuzi, compact sistemler satışı gerçekleştirmektedir. Akrilik üretiminde konusunda uzman firmaların bayiliğini yapmaktayız.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans