Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1519 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

İş Dünyasını Giydiren Adam AYHAN DOĞAN..

07 Haziran 2019 - 1.412 kez okunmuş
Ana Sayfa » Röportajlar»İş Dünyasını Giydiren Adam AYHAN DOĞAN..
İş Dünyasını Giydiren Adam AYHAN DOĞAN..

Tarzınızı Belirlerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Gardırobunuzdaki kıyafetlerden memnun değilseniz gardırobunuzu yenilemek için nereden başlayacağınızı da bilemiyorsanız, Şimdi başlamanın tam zamanı! Bu sene kendinize en büyük iyiliği gardırobunuzu yenileyerek yapın! Sizin için hayat kurtarıcı, görene bir daha baktıran ve neredeyse her ortama uyumlu olabilecek tarzınızı belirlerken nelere dikkat etmelisiniz. Erkek modasına dair birçok detayı on iki yıldır iş dünyasını giydiren adam olarak bilinen Club Business firma sahibi Ayhan DOĞAN ile konuştuk.

 

Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Yaklaşık 12 yıldır sektördeyim. İş hayatıma Beymen Business mağazalarında çırak olarak başladım. Çırak olarak girdiğim iş yerinde bir yılı tamamlamadan mağaza müdürü pozisyonuna geldim. Daha sonra üç yıl boyunca mağazalar koordinatörü olarak on mağazanın koordinatörlüğünü yaptım. Genç yaşımda büyük bir sorumluluğun altına girmiş oldum. Tabii o yıllarda 23-24 yaşındaydım bu tecrübe ve öğreti bana kendi işimi kurma kararı aldırdı. 25 yaşında kendi mağazamı kurma kararı aldım. 2010 yılı sonlarında CLUP Business isimli markayı yarattım. Yaklaşık sekiz yıldır aktif olarak mağazamızda farklı markalar ile erkek giyiminde modayı yakından takip ederek, müşterilerimizin kendi stillerini oluşturmakta yardımcı oluyoruz.

Peki, mağazanız içerisinde farklı markalar var mı? Varsa hangileri mevcut?
Marka çeşidimiz geniş ama temel markalarımız RUBA AVVA VE CLUP BUSİNES kendi markamız. Bunların dışında ithal markalarımız da mevcut ama ithal markalarımızla ilişkiyi yavaş yavaş azaltıyoruz. Tamamen yerli firmalarla çalışmayı düşünüyor ve bu bağlamda bağlantılar yapıyoruz. Tekstil ve erkek modası giyiminde Türkiye’de çok güçlü markalar var. Bizler de modaya yön veren Türk firmalarının ürettiği markalar ile müşterilerimize tarz tasarımlar sunuyoruz.
Erkekler giyinirken nelere dikkat etmelidir?
Aslında erkek veya kadın fark etmez giyinmek için dışarıya yansımasıdır. Bir insanın kıyafet tercihlerini ve tarzını belirlerken bizim dikkat ettiğimiz noktalar var. Yaptığı iş, katılacağı toplantı, müşteri kitlesi, sosyal yaşantısı ve günlük hayatı bunların hepsini kısmen de olsa bilmemiz bizim o kişinin tarzını oluşturmamızda en büyük etkendir. Uyumu yakalamak ise oldukça önemli. Ayakkabı, kemer, pantolon gömlek seçimlerinde renk geçişlerine dikkat ederek kombin uyumunu yakalamalılar. Biz burada her bedene ve tarza uygun kombinler yapıyoruz. Ayrıca bizdeki kalıplar dar kesim olmasına rağmen her beden insanın rahatlıkla giyebileceği kalıplardır.

Alışverişe çıkarken nelere dikkat edilmeli?

Zaman zaman gardıroplarda giyilmemiş kıyafetler her sabah karşımıza çıkar. Bazen görmekten sıkıldığımız kıyafetler olur. Böyle bir durumda onların beklemesinin bir faydası yoktur. Yapılacak ilk iş onları dolaplardan ayırıp kaldırmak ve yeni bir alınacaklar listesi çıkarmaktır.
Bunu belirlerken de alınacak olan kıyafetler nerede giyilecek. İhtiyaçlar belirlenmeli ve bu doğrultuda hareket edilmelidir. İhtiyaç duyduğunuz kıyafetlerin model, renk, kumaş cinsi vb. özelliklerine dikkat etmelisiniz. Modeli belirlerken sık giyebileceğiniz kıyafetleri baz alabilirsiniz. Moda diye size yakışmayan ve sadece bir kere kullanacağınız şeylerin yerine kolayca kombin edebileceğiniz kıyafetleri tercih etmelisiniz. Dolap değişikliklerinde indirimler takip edilerek daha uygun maliyetlere alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Giyim tarzı sosyal hayatı nasıl etkiler?

Giyim tarzımız ve sosyal hayatta tercih ettiğimiz kıyafetler; dış dünyayla olan ilişkimizde, bizim kendimize nasıl bir rol seçtiğimizle yakından alakalı olarak şekilleniyor. Kıyafetlerimiz sadece bizi örten ve koruyan kumaşlar olmaktan çıkıp, aynı zamanda karakterimizi yansıtan, zevklerimizi ortaya koyan bir ifade biçimi olarak var oluyor. Giydiğimizde hem şık göründüğümüz hem de rahat olduğumuz kıyafetler; kendine güvenen, sakin, güçlü ve kendinden emin bir görüntü çizeceğinden saygı uyandırıyor ve ciddiyet sağlıyor. Bu durumda kişide bir özgüven oluşturuyor. Hayata ve yaptığımız işe olduğumuz ortama pozitif olarak yansıyor. Bu duygu etkileşimlerini kendimizde gözlemlediğimiz gibi, yapılan araştırmalar da bu doğrultuda sonuçlar ortaya koyuyor

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Bize gelen her müşterimize sunduğumuz her ürün için öncelikle kendimize alıyormuş gibi hassas ve titiz davranıyoruz. Kombinlerini oluştururken hassasiyetle yardımcı oluyoruz. Bu bizim işimiz ve işimize yatırım yaparken daimi müşteriler ile çalışma gayreti içerisinde oluyoruz. Bunu sağlamak her firma için kolay değildir. Biz olmayan bir kıyafeti sırf satmak için oldu gibi davranmıyoruz. Uzun soluklu olarak baktığımızda bu bizim firmamıza olumlu yönde yansıyor ve yıllardır aynı kişiler ve her geçen gün yeni müşteriler ile çalışmaya devam ediyoruz. “Clup Business olarak Yeni sezon ürünlerinde dahi % 50 indirim yaptık.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans