Dolar : Alış : 32.9069 / Satış : 32.9662
Euro : Alış : 35.8082 / Satış : 35.8727
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1590 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 31 Mayıs 2019

Bayramda ‘Bi Dünya Tatlı” İstanbul Kadayıf Dünyası’nda

Ramazan Bayramı’nın yaklaşması ile birlikte bayramın vazgeçilmezi tatlılar, raflarda daha görünür hale geldi. Bayramın yaklaşması ile birlikte tatlı üreticileri bayram mesailerine şimdiden başladı. Türk mutfağının zengin tatlı çeşitlerini misafirlerine sunma telaşı içinde olan ev sahipleri ise tatlı arayışlarına başladı.

İş’te Life Adana olarak biz de Adana’nın seçkin tatlıcı markalarından birisi olan İstanbul Kadayıf Dünyası’nı ziyaret ederek hem bayram hazırlıklarına hem de tatlılara göz attık.

1984 yılından bu yana Adana’yı tatlandıran İstanbul Kadayıf Dünyası’nda bayram hazırlıkları yoğun tempoda sürüyor. İşletme sahibi Fahri Keleş, 35 sene önce ağabeyiyle birlikte girdikleri sektörde şuan oğlu Furkan Keleş ile birlikte sonraki kuşaklara da işini aktarma niyetinde.

Şuan Adana’da dört ayrı noktada açtıkları şube ile başta kadayıf olmak üzere birçok tatlı çeşidini en lezzetli ve en sağlıklı biçimde Adanalılarla buluşturan Keleş, bayramla birlikte hem ağızların hem de gönüllerin tatlanacağını ifade ediyor.

 

 

(İşletme Sahibi Fahri Keleş)

 

“Tatlıyı da, tatlıyı yapan makineyi de biz üretiyoruz”

İstanbul Kadayıf Dünyası’nı diğer tatlıcılardan ayıran en önemli özelliği sorduğumuz Keleş, “bizler tatlılarımızı kendi imalathanemizde hijyenik koşullarda, işinde uzman ustalarla ve en önemlisi kendi üretimimiz olan ‘Pratik Hamur Açma Makinesi’ ile yapıyoruz” yanıtını verdi. İmalathanede üretilen tatlıları doğrudan satış mağazalarında tüketicilerle buluşturduklarını ifade eden Keleş, bu sayede her zaman taze ürünlerle müşterilerin karşısına çıktıklarını söylüyor. Özellikle gıda sektöründe uzun süre ayakta kalan işletmelerin “sağlıklı ve taze” ürün çıkarmaya dikkat etmesi gerektiğini belirten Keleş, bayramda tüm Adanalıların evlerine girmeyi, sohbetlerini tatlandırmayı hedeflediklerini söylüyor.

 

(İstanbul Kadayıf Dünyası’nın kendi üretimi olan ‘Pratik Hamur Açma Makinesi’)

 

“Bi Dünya Tatlı”

“Bi Dünya Tatlı” sloganı ile 35 senedir hizmet veren İstanbul Kadayıf Dünyası, sloganın adeta hakkını vererek tatlı çeşitleri ile hem gözlerimize hem damağımıza bayram yaşatıyor. Tatlı çeşitlerini konuştuğumuz İşletme Müdürü Elif Özen, Türk mutfağının en seçkin tatlılarını müşterilere sunmak için çaba sarf ettiklerini söylüyor. “Bi Dünya Tatlı” tatlı sloganı ile çıktıkları yolda lezzetten taviz vermeden çeşitliliği her geçen gün artırdıklarını belirten Özen, şuan için  “Klasik Baklava (Fıstıklı, Cevizli)  Mini Baklava (Fıstıklı, Cevizli), Havuç Dilim Baklava, Mekik Baklava, Dürüm Baklava,  Klasik Kadayıf, İstanbul Kadayıf Özel, Hindistan Cevizli Kadayıf, Serpme Kadayıf, Billuriye, Diyarbakır Burma, Parmak Burma, Halep Burması, Şekerpare, Fıstıklı Şam Tatlısı ve Künefe (Fıstıklı-Kaymaklı) çeşitleri ile hizmet verdiklerini ifade etti.

Bayramda sohbetlerin tatlanması, damakların şenlenmesi için Adana’da bulunan 4 şubesi ile yoğun tempoda çalışan Fahri Keleş, Furkan Keleş ve tüm İstanbul Kadayıf Dünyası personeli, bu bayramda da tatlı severleri ağırlamaya hazırlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

İş’te Life Adana/Hanifi Aktaş

 

 

Firma Fotoğraf Galerisi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans