Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1519 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Akbulut Dönüştürüyor Çevre Kazanıyor

12 Temmuz 2023 - 187 kez okunmuş
Ana Sayfa » Röportajlar»Akbulut Dönüştürüyor Çevre Kazanıyor
Akbulut Dönüştürüyor Çevre Kazanıyor

Adana’da 60 yılı aşkın süredir geri dönüşüm sektöründe hizmet veren Akbulut Geri Dönüşüm Tesislerinin kapasitesini artırarak büyümeye devam ediyor.

İş’te Life Adana/Hanifi Aktaş

Sektöre orta ölçekli bir firma olarak adım atan Akbulut Geri Dönüşüm Sis. Plas. Kauç. İnş. Taah. Loj. Hiz. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti. zaman içinde kontrollü ve istikrarlı biçimde büyüyerek çalışma sahasını 50 Bin metrekareye, çalışan sayısını ise 250 kişiden fazlasına çıkarmayı başardı. 9 büyük tesisle 15 ülkeye ihracat yapan Akbulut Geri Dönüşüm, gelecek senelere bu sayının çok daha üzerine çıkmayı hedefliyor. Yüksek ihracat gelirleri ile bölgenin ve ülkenin lider firmaları arasına giren Akbulut Geri Dönüşüm, ekolojik dengenin korunmasına yardımcı olarak çevre duyarlılığını da ortaya koyuyor. Akbulut Geri Dönüşüm fabrikası da hem yurtiçinde hem de yurtdışında 15 ülkeye hizmet vererek misyonu gerçekleştiriyor.

Geri dönüşümle hayatımız kolaylaşıyor

Bünyesindeki modern granül makineleri ile hammadde üretim kapasitesini her geçen gün artıran Akbulut Geri Dönüşüm, hayatımızı kolaylaştıran plastik ürünlerin üretilmesine aracı olurken çevreyi de korumuş oluyor. Günlük hayatta kullandığımız plastik bidonlar, çöp konteynerleri, plastik hortumlar, plastik paletler, plastik kasalar, plastik saksılar, plastik sandalye-masa ve birçok ürün geri dönüşüm sayesinde bizlerle buluşuyor.

Akbulut AR-GE ile büyüyor

Fabrika AR-GE çalışmalarından, sipariş sürecine ve ürün teslimatına kadar olan tüm süreci koordineli bir şekilde takip ederek müşteriye kaliteli ürünü zamanında teslim etmektedir.

Kendi bünyesinde modern cihaz ve makinelerle laboratuar oluşturan Akbulut Geri Dönüşüm bu sayede bilimsel AR-GE çalışmaları yürütüyor ve istikrarlı biçimde büyüyor. Sektörel bazdaki ihtiyaçları yakından takip ederek bu ihtiyaçlara hızlıca cevap veren firma bu doğrultuda ürün çeşitlerini de artırarak daha çok insana ulaşıyor. Plastik atıklardan birçok renk alternatifine sahip granüller üreten Akbulut Geri Dönüşüm müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımı ile pazardaki payını genişletiyor. 

Gelişen tüm teknik donanım ve makine parkuruna sahip olan Akbulut Geri Dönüşüm, geri dönüşebilen plastik atıklardan birçok renk alternatifine sahip granüller üretmektedir. Tüm üretim bandında sektörün ve yasaların gerektirdiği tüm evrak ve belgelere eksiksiz sahip olan Akbulut Geri Dönüşüm, çalışmalarını tüm hassasiyetleri gözeterek titizlikle yürütmektedir.

Doğa için geri dönüşümün önemi

Geri dönüşüm fabrikalarının önemi giderek artıyor. Yeni teknolojiler ve daha iyi işleme yöntemleri sayesinde, daha fazla malzeme geri dönüştürülebiliyor. Bu da çevrenin korunması, doğal kaynakların tüketiminin azaltılması ve ekonomik açıdan fayda sağlanmasına olanak tanıyor.

Geri dönüşüm tesisleri, doğal kaynakların korunması, çevrenin temiz tutulması ve ekonomik kalkınmaya katkı sağlama gibi birçok konuda  fayda sağlıyor. Bu nedenle, atıkların geri dönüştürülmesi ve yeniden kullanılması için daha fazla çaba harcanması gerekmektedir. Akbulut Geri Dönüşüm bu bilinç ve motivasyonla doğaya, ülkemize ve ekonomiye katkı sunmaya devam ediyor.

Bölge için kazanım

Doğrudan ve dolaylı olarak yüzlerce kişiye istihdam olanağı sağlayan Akbulut Geri Dönüşüm insan kaynağının etkin kullanımında da ekonomiye katkı sunmaya devam ediyor.  Özellikle Adana çevresinde gençlere iş kapısı olan işletme, bu yönü ile de bölge için kazanım haline geldi. Doğrudan istihdamın yanı sıra etkileşim içinde olduğu onlarca farklı sektörden insana da iş olanağı sunan Akbulut Geri Dönüşüm etki alanını her geçen gün artırarak binlerce insana ulaşıyor. Bölgenin ve ülkenin lider firmalarından olan Akbulut Geri Dönüşüm, ürettiği ürünleri Çin, İsrail, Hindistan, İngiltere başta olmak üzere Asya, Avrupa ve Orta Doğu’da geniş bir pazara sunmaktadır.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans