Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1519 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

“Adana’nın geleceğine inanıyorum”

16 Mart 2018 - 1.541 kez okunmuş
Ana Sayfa » Röportajlar»“Adana’nın geleceğine inanıyorum”
“Adana’nın geleceğine inanıyorum”

MKYK Üyesi Ak Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı İş’te Life Adana dergisine verdiği özel söyleşide “Adana’nın geleceğine inanıyor, Şehrime hizmet verebiliyor olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum” dedi.

Adana tutkum; gönülden bağlı olduğum, huzur bulduğum şehir. Verimli topraklarında, neredeyse her şeyin yetiştiği bir coğrafya. Aynı anda dört mevsimin birden görüldüğü, hem yayla hem de deniz turizminin yaşandığı bir kent. Aynı ilin sınırları içerisinde göl, ırmak, deniz, karlı dağlar ve bereketli ovalar var. Dahası, sıcacık, delikanlı, vefakar, cefakar, yardımsever insanı var.

​Meslek hayatım boyunca üretimin ve istihdamın artması, Adanamızın yatırımlardan daha fazla pay alması için çalıştım. Allah nasip etti, Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bu mukaddes davada yol arkadaşı olarak,  Adanalı hemşehrilerimin teveccühü ile milletvekili seçildim.

​Bugün ülkemle birlikte doğduğum ve çok sevdiğim şehrime hizmet verebiliyor olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum.

Adana’nın geleceğine inanıyorum

​Adana, ekonomik büyüklük açısından Türkiye’nin daima ilk 10’u arasında yer aldı. Ancak, bunu asla yeterli bulmadığımı her fırsatta belirtiyorum. Potansiyeli güçlü Adana’mızı hak ettiği ilk 5 arasına girdirebilmek için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Sadece son yıllarda kazandırdığımız Yedigöze Barajı, bölge hastanesi ve müze kompleksine bakarak nasıl büyüklükte bir şehir arzuladığımız açıkça görülebilir. Cumhurbaşkanımızla, Başbakanımızla, bakanlarımızla Adana’nın geleceğine inanıyor, bu şehrin büyüklüğüne, potansiyeline göre projeler üretip bir bir hayata geçiyoruz.

Bölge ekonomisine güç katacak projeler

​Yeni dönemde Adana’nın yerel yönetimi, meslek okulları ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde büyük projeler üzerinde yoğunlaştığımızı söyleyebilirim. Ceyhan’ı bir enerji üssü haline getirecek Enerji İhtisas Bölgesi’nden tutun tarımsal sulama projelerine, antik şehir kazı çalışmalarından ihtisas tarım organize sanayi projesine, bölge ekonomisine güç katacak Çukurova Havalimanı’ndan Güney Kuşak Yolu’na onlarca büyük projenin tamamlanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

​Ben Yumurtalık’taki balıkçımızın sorununu da organize sanayi bölgemizdeki sanayicilerimizi de tarladaki çiftçimizi de dağ köylerindeki hemşerimizi de samimiyetle dinliyorum. Arkadaşlarımızla birlikte sorunlarının çözümü için gece-gündüz çalışıyoruz. Bunu yaparken de yorulmuyor, yüksünmüyoruz. Çünkü biz bu şehri seviyoruz.

​Yeni aldığım görevimle birlikte sorumluluğumun arttığının da bilincindeyim. Allah, devletimize güç, bizlere birlik versin. Bu bayrağın altında, bu yüce millete ömrümüz yettiği sürece hizmet vermek benim için onurdur.

​Yayın hayatına yeni başlayan İş’te Life derginize başarılar diliyorum. Sizler aracılığıyla hemşehrilerime en derin sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans