Dolar : Alış : 17.9411 / Satış : 17.9735
Euro : Alış : 18.2487 / Satış : 18.2816
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1267 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

SUNLİGHT BABY SPA ADANA’DA AÇILDI

13 Ekim 2021 - 201 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sağlık»SUNLİGHT BABY SPA ADANA’DA AÇILDI
SUNLİGHT BABY SPA ADANA’DA AÇILDI

Fizyoterapist Büşra Şimşek’in girişimi ile kurulan Sunlight Anne-Bebek Sağlığı Merkezi hizmet vermeye başladı. Sunlight’ta hem annelerin hem de bebeklerin sağlığı ve mutluluğu için hizmetler sunuluyor.

Hanifi Aktaş/İş’te Life Adana

Kendisi de Fizyoterapist ve bebek masaj eğitmeni olan işletme sahibi Büşra Şimşek gözetiminde bebeklere masaj, hamilelik dönemi ve sonrasında annelere klinik plates hizmeti ve yine anneler ve bebekleri için sağlıklı aktiviteler düzenlenmekte.

Turgut Özal Bulvarı’nda bulunan Sunlight Anne-Bebek Sağlığı Merkezi’nde ziyaret ettiğimiz işletme sahibi Fizyoterapist Büşra Şimşek’le hem yapmış oldukları hizmetleri hem de anne bebek sağlığını konuştuk.

“Suda Dans” görseli

EĞLENCELİ BİR AKTİVİTEDEN ÇOK DAHA FAZLASI: “BABY SPA”

Sunlight Baby Spa Merkezi olarak 0-18 ay bebekler için hizmet verdiklerini ifade eden Şimşek, hem sağlıklı hem eğlenceli aktivitelerle ebeveynlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir merkez oluşturduklarını söyledi.

Bebek Masajının ayrıntılarını ve bebekler için önemini sorduğumuz Şimşek, bebek masajının Suda Dans (Floating) ve masaj olarak iki kısımdan oluştuğunu belirterek, bebeklerin kendileri için özel tasarlanmış jakuzilerde boyun simidi desteği ile keyifli vakit geçirdiklerini belirtti. Bu aktivitelerin bebeklerin kas gelişimini, denge ve koordinasyon gelişimini, uyku ve gaz sorunlarını düzelttiğini  ifade eden Şimşek, böylelikle  bebeklerin eğlenirken aynı zamanda daha sağlıklı ve mutlu olarak merkezden ayrıldıklarını söyledi. Ayrıca bebeklerin su içerisinde geçirdikleri vakit boyunca suyun göğüs kafesine yaptığı basıncın etkisiyle bebeklerin akciğer gelişimlerinin de arttığını söyleyen Şimşek, ebeveyn kucağına alışık olan bebeklerin bu aktiviteler sayesinde bağımsızlığını ve özgüvenini artırarak sosyal gelişimlerine da katkı sağladıklarını ifade etti. Bebeklerin durgun suda değil hidroterapi özelliği olan jakuzilerde terapi etkisiyle rahatladığı Sunlight Baby Spa Merkezi’nde eğlenceli aktivitelerden çok daha fazlası olduğuna biz İş’te Life Adana ailesi olarak şahit olduk.

COVİD-19 İÇİN GÜÇLÜ ÖNLEMLER

Hemen her sektörde her ortamda artık vazgeçilmez konu olan Covid-19 salgını konu bebekler ve bebek sağlığı olunca çok daha büyük bir önem kazanıyor elbette. Bu konuda SunLight Baby Spa son derece sorumlu ve  bilinçli davranarak önlemlerini en üst düzeyde tutuyor. Bu konuda neler yaptığını Şimşek’ten dinleyelim;

“Sunlight Baby Spa’da küvetler her bebek için özel doldurulur.Her seans sonrası kimyasal içermeyen temizleyicilerle özenle temizlenir.Ayrıca bebeklerin yüzdüğü su optimal derecede ve jakuzi tarafından arıtılmıştır.Floating boyunca bebeğin başı ıslanmadığı için vücut ısısı sabit ve üşüme gibi bir durumu olmamaktadır. Ayrıca Covid-19 döneminde en önem verdiğimiz konu hijyen.Bebeklerin kullandığı tüm ürünler tek kullanımlık olup sular her bebeğe özel doldurulur.Ayrıca her seans sadece Bir aile ağırlanır.Seans sonrası Bir saat havalandırma süremiz bulunuyor.”

Bebek masajı sonrası fotoğraf çekimi için hazırlanan alanda mutlu bir bebek

BEBEK MASAJI

Bebek masajı ile ayrıntıları merak edip sorduğumuz Şimşek, bebeklerin suda 20-30 dakika arasına yüzdükten sonra masaj bölümüne alındığını ve uzman ellerde yapılan masaj ile bebeğin stres hormonlarının azaltılıp bağışıklık sistemlerinin güçlendirildiğini ifade etti. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra bebekleriyle olan anılarına yenisini eklemek isteyen anneler için bebeklerinin çok güzel fotoğraflarını çekebilecekleri, özel konseptlerle hazırlanmış fotoğraf köşesi de bulunan Sunlight Baby Spa’dan memnun ayrılmamak gibi bir seçenek bulunmuyor.

HAMİLELİK DÖNEMİ VE SONRASI PLATES 

“Bebekleri mutlu ettiniz, streslerini aldınız, peki ya anneler?” diye sorduğumuz Şimşek anneleri de ihmal etmediklerini şu sözlerle ifade etti:
“Hamilelik döneminde anne adayında meydana gelen birçok değişim anne ve bebeğe çok özel yaklaşım gerektiriyor. Standart plates egzersizlerindense kişiye özel değerlendirme sonucunda vücut biyomekaniğine hâkim fizyoterapistler tarafından egzersiz yapmak daha güvenilirdir. Gebelik süresince klinik plates yapmak öncelikle anne adayını gebelik boyunca yaşayacağı anatomik, fizyolojik, psikolojik ve sosyal değişikliklerin neden olabileceği sağlık problemlerine karşı korur. Karşılaştığı sağlık problemleri için çözüm yolu sunar. Düzenli ve uygun şekilde yapılan hamile platesi anne adayına ve bebeğe birçok açıdan fayda sağlar. Plates akciğer kapasitesini artırarak nefes darlığı hissini azaltıyor,anne, doğru nefes almayı öğreniyor.Kaslar kuvvetleniyor kramplar ve kasılmalar azalıyor. Böylece doğum sonrası toparlanma da kolaylaşıyor. Sunlight Anne-Bebek Sağlığı Merkezi’nde hamilelik döneminde ve sonrasında kişiye özel klinik plates dersleri verilmektedir. Güvenle egzersiz yapmak isteyen tüm anneleri ve anne adaylarını merkezimize bekliyoruz.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans