Dolar : Alış : 27.3767 / Satış : 27.4260
Euro : Alış : 29.0305 / Satış : 29.0828
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1485 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

İlknurca Güzellik Merkezi Adana’ya güzellik katıyor

07 Haziran 2019 - 1.264 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sağlık»İlknurca Güzellik Merkezi Adana’ya güzellik katıyor
İlknurca Güzellik Merkezi Adana’ya güzellik katıyor

İnsanlık tarihi boyunca “güzellik”  kavramı sadece felsefenin ya da sanatın konusu olmamış, her insanın ilgisini çeken bir konu olagelmiştir. Çünkü hemen herkes güzel olmak ve beğenilmek, neticesinde kendini iyi hissetmek ister.  Bu istek sanıldığının aksine yalnızca kadınlarda değil erkeklerde de var. Özellikle günümüzde erkekler de bakımlı olma noktasında kadınlardan geri planda değil. Bu anlamda İlknurca Güzellik Merkezi Olarak yalnızca kadınlara değil, erkeklere de hitap eden uygulamalarımız mevcut. Güzellik Merkezimiz’de yaptığımız işlemleri ayrıntılı şekilde anlatacağız fakat önce “güzellik” kavramını biraz daha irdelemekte fayda var.

Peki ama güzellik tam olarak nedir?

Bu konu üzerine filozoflar, yazarlar, sanatçılar, sinemacılar yüzlerce söz söylediler, filmler çektiler. Roland Barthes bunlardan birisiydi ve “Güzellik gerçekten açıklanamaz” sözüyle güzellik kavramının öznelliğine dikkat çeker. Fakat güzelliği daha nesnel olarak izah eden düşünürler de olmuştur. Aristoteles “Güzelliğin en önemli biçimleri, düzen ile simetri ve kesinliktir” der. Aziz Augustinus’a göre ise “güzellik, birleştiren sayı ilkesidir. Burada sayı aynı anda hem matematiksel orantı, hem ritmik düzen, hem de parçaların uygunluğudur”. Görüldüğü gibi güzellik üzerine hem öznel hem de nesnel tanımlamalar yapılmış, yapılmaya da devam etmektedir.

Güzelliğin felsefi tartışmalarını bir kenara bıraktığımızda, biz İlknurca Güzellik Merkezi olarak kadınlarımızın güzelliği, erkeklerimizin bakımı adına neler yapıyoruz onlardan bahsetmekte yarar var. Güzellik adına hem kadınlara hem de erkeklere çeşitli uygulamalar sunuyoruz. Bunlardan bazıları şunlar;

Buz Başlıklı Lazer Epilasyon

Vücuttaki istenmeyen tüylerden ağrı olmadan kurtulmak isteyen müşterilerimiz için Buz Başlıklı Epilasyon uyguluyoruz. Vücuttaki istenmeyen tüylerden ağrısız bir şekilde kurtulan müşterilerimiz bu yöntemden oldukça memnun.

Kalıcı Makyaj

  Kalıcı makyaj mikro pigment genel uygulamasıdır ve kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler kullanıldığı için sağlık açısından endişeleri olan müşterilerimizin kaygılarını ortadan kaldırıyoruz. Kalıcı makyaj sıklıkla dövme ile karıştırıldığı için kalıcı makyajın içinde Kullandığımız tüm ürünlerin bitkisel özlü olduğunu ve zaman içinde yavaş yavaş kendiliğişnden kaybolduğunu belirtmekte fayda var. Bitkisel özlü olduğu için yüzde herhangi bir alerjik reaksiyon yaratmadığını da eklemem gerekiyor.Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır. Ancak bu süre kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı bölgeye göre değişir.

Kaş Kontur

Kozmetik olarak kaş bölgesini yeniden yaratmak ya da o bölgeyi doldurmak için kullanılır. Seyrek kaşların araları doldurulur. Yapılacak uygulama ile bozuk kaş şekli düzeltilebilir, düşük kaşlar kaldırılabilir, tıbbı nedenler ile dökülmüş kaşların yerine yeni kaş tasarlanabilir veya seyrek kaşların araları doldurulabilir. Kaşların uç kısımlarınının aşağıya doğru sarkması kişiyi göründüğünden daha yaşlı ve yorgun gösterir. Bu durumda kaşınızı hiçbir estetik operayon olmadan yukarıya çekerek en az 6 yaş daha gençleştirmesini ve daha estetik yüz hatlarına sahip olmanızı sağlayabilir.

 Dudak Kontur

Dudak kontürü uygulaması ile hiçbir cerrahi operasyon veya dolgu olmadan, küçük ve ince dudaklar daha büyük ve dolgun yapılabilir. Büyük ve dolgun dudaklar ise daha küçük ve ince gösterilebilir. Renksiz ve solgun dudaklar renkelendirilerek daha canlı bir görünüm kazanması sağlanır. Dudakta renk boşlukları ve yara izi varsa mükemmel kamufle ederek dudakların normal görüntüsüne getirilebilir.

Eyeliner Uygulaması

Eyeliner uygulaması ile; büyük gözleri normalleştirilebilir, bitişik gözleri daha ayrık gösterilebilir, küçük gözleri daha büyük gösterilebilir, iddiasız gözleri daha egzotik ve çekici gösterilebilir. Kirpiği cansız olan bayanlarda veya küçük gözlere sahip olan kişilerde yapılacak eyeliner kalıcı makyaj uygulamasıyla daha parlak ve daha anlamlı bakışlar kazanmak mümkün olur.

İşlem sonrasında göz kapaklarında hafif kızarklık ve şişme oluşur, birkaç gün içinde kızarıklık ve şişme kaybolacaktır.

Klinik Cilt Bakımı

Bakımda kişinin cilt analizinin ardından varsa makyajın temizlenmesi veya cilde ön temizlik ile başlanır. Cildin tipine ve durumuna göre seçilen peelig ile ölü tabakalarının soyulması, su ve ozon buharı uygulaması, komedonların (siyah ve beyaz noktalar) temizlenmesi, cildin ihtiyaç duyduğu besleyicilerin (serumlar- ampuller) cilde masaj yardımı ile kazandırılması ardından cildin durumuna uygun maske seçimi ve uygulaması ile devam eder. Maske temizliğinin ardından ihtiyaca göre belirlenen göz kremi, nemlendirici ve güneş kremi ile bakım sonlandırılır.

Karbon Peeling

Karbon Peeling uygulaması da Adana gibi güneş ışığının yoğun olarak cilde temas ettiği bölgelerde sıklıkla tercih edilen bir uygulama. Çok koyu renkli cilt tonuna sahip kişilerde  leke tedavisi, gözenek küçültme, cilt sıkılaştırma benzeri cilt yenileyici işlemlerde kullanılan bir uygulamadır.

Plexr Uygulaması

Derin yara ve sivilce izlerinde, koyu güneş lekelerinde, kalıtımsallaşmış diyebileceğimiz -ciltteki- koyu lekeleri yağ bezelerinde tamamıyla temizleme işlemi yapar. Göz kapağı kaldırma işlemlerine varana kadar güzel sonuçlar vermektedir. İnce çizgilerin yok edilmesinde de -çok derin olmadıktan sonra- başarılı sonuçlar vermektedir.

Gençlik Aşısı

Gençlik aşısının etkileri kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Genellikle 1-2 yıl süren bir etkisi var. 3-5 Yaş arası gençleşme sağlamaktadır.

Ciltte Leke Bakımı

Özellikle Adana gibi çok güneş alan bölgelerde kadınların sıkça tercih ettiği bakımlardan birisi de Leke giderme işlemi. Güneşten kaynaklı siya lekeleri yine ağrısız bir biçimde gideriyoruz.

Vücut Çatlaklarını Giderme

Ani kilo alıp verme ya da gebelik gibi durumlardan ötürü vücutta oluşan çatlakları cilde zarar vermeden önlüyoruz.

Erkeklerde Bakım

Erkek müşterilerimizde genel olarak sakal üstü ve yanaklarda istenmeyen tüyleri yok etme, gençlik aşısı, ciltte leke bakımı, kol ve bacaklarda istenmeyen tüyleri lazerle ortadan kaldırma işlemlerini uyguluyoruz.

 

Güzellik Uzmanı İlknur Esen

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans