Dolar : Alış : 16.7155 / Satış : 16.7456
Euro : Alış : 17.4703 / Satış : 17.5018
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1223 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Dr. Niyazi Şimdivar Rinoplasti’de 2 Bininci Ameliyatını Kutladı

20 Mart 2018 - 709 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sağlık»Dr. Niyazi Şimdivar Rinoplasti’de 2 Bininci Ameliyatını Kutladı
Dr. Niyazi Şimdivar Rinoplasti’de 2 Bininci Ameliyatını Kutladı

Dr. Niyazi Şimdivar, ameliyat olan hastalarının da katılımı ile estetik cerrahide en fazla tercih edilen operasyonları arasında olan burnun yeniden şekillendirildiği Rinoplasti de 2 bininci  ameliyatını kutladı.

Rinoplasti ameliyatı olan birçok hastasının katılımı ile gerçekleşen kutlamada kutlamaya renk katan burun şeklindeki pasta oldu. Dr. Niyazi Şimdivar’ın kliniğinde organize edilen kutlamaya katılanlar hazırlanan pastaya bakarak “Hocam bu pasta öncesi mi, sonrası mı?” diye espriler yapıldı.

Birçok basın kuruluşundan katılımcının olduğu kutlamada, pasta kesilmesi sonrası ameliyat olan hastalar birbirleri ile tanışma fırsatı bularak süreçlerini konuştular. 

Rinoplasti ameliyatı hakkında kısa bir bilgi veren Dr. Niyazi Şimdivar, “Cinsiyet fark etmeksizin gerek solunum sorunlarının düzeltilmesi, gerekse burun şeklinin değiştirilmesi için Burnun yeniden şekillendirildiği Rinoplasti ameliyatı, estetik cerrahide en fazla tercih edilen operasyonları arasındadır. Burun yapısındaki şekil bozuklukları doğumsal kaynaklı olsa da sonradan oluşsa da Rinoplasti ameliyatı sayesinde düzeltilmesi mümkün olmaktadır. Bu operasyon burnun estetik şekilde düzeltilmesini ve burun fonksiyonlarının korunmasını hedefler” dedi.

Genellikle hastaları ve sosyal medya aracılığı ile kendilerine ulaşıldığını dile getiren Şimdivar, şöyle konuştu: “Mesleğimizin zorluğunun ve inceliliğinin farkındayız. Estetik son yıllarda en çok tercih edilen operasyonlar başında gelmektedir. Genellikle bizlere o anki halinden memnun olmayan kişiler gelir, burada bize büyük görevler düşmektedir. Kişinin ruh hali bizlerin elinden çıkacak küçük dokunuşlar ile değişecektir. Biz bunun bilincinde olarak operasyonlarımızı gerçekleştirmekteyiz.”

Ameliyatlarında ‘Piezo cerrahisi’ni tercih eden Dr. Şimdivar, bu yöntemi klasik çekiçle kırma yönteminin yerine kullandığını ve bu yüzden kanama, morarma, ödem ve ağrının çok daha az olduğunu ve ameliyat sonrası hasta konforunun yüksek olmasının yanında iyileşme süresinin de kısaldığını vurguladı. Hastaları tarafından tercih edilmelisinin bir sebebinin de bu yöntemi kullanması olduğunu belirtti.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans