Dolar : Alış : 31.0047 / Satış : 31.0605
Euro : Alış : 33.5620 / Satış : 33.6225
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

DERBİ GERGİNLİĞİ

15 Şubat 2021 - 373 kez okunmuş
Ana Sayfa » Spor»DERBİ GERGİNLİĞİ
DERBİ GERGİNLİĞİ

DERBİ GERGİNLİĞİ

TFF 1. Lig 21. Haftasında 14 Şubat Pazar günü oynanan Adanaspor – Adana Demirspor müsabakası sonrasında iki kulüp arasında sosyal medya üzerinden bir tartışma ateşlendi. Maç öncesi soyunma odasında Adanaspor Teknik Sorumlusu Emrah Bayraktar’ın ‘‘motivasyon’’ konuşmasında Adana Demirspor’a ithafen ‘’Şehrin ayrıcalıklı, şımarık zengin çocuğu’’ benzetmesi Adanaspor Resmi Twitter adresinden paylaşılmasının üzerine Adana Demirspor tarafından cevap gelince gerginlik yaşandı.

TFF 1.Lig 21. Hafta maçında iki Adana takımı karşı karşıya geldi. Adana 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu’ndaki son derbi özelliğini taşıyan maçta taraflar karşılıklı olarak 2’şer gol buldu ve maç 2-2 sona erdi. Maçtan sonra kulüplerin Twitter paylaşımları ise gerginliğe sebep oldu.

‘‘ŞEHRİN AYRICALIKLI ZENGİN ÇOCUĞU’’

Gerginliğin fitilini ateşleyen paylaşım Adanaspor cephesinden geldi. Teknik Sorumlu Emrah Bayraktar’ın maç öncesi soyunma odasında gerçekleştirdiği motivasyon konuşması Adanaspor Twitter hesabından ‘’Belki galip değiliz ama hep Muzafferiz.’’ başlığıyla paylaşıldı. Bayraktar, konuşmasında Adana Demirspor için ‘‘Şehrin ayrıcalıklı, şımarık zengin çocuğu’’ benzetmesi yaptı.

‘‘ REKLAM İÇİN ADANA DEMİRSPOR CAMİASINA HAKARET EDİLMESİNİ TASVİP ETMİYORUZ ’’

Bu paylaşımın ardından Adana Demirspor cephesinden cevap gecikmedi. Kulüp yaptığı yazılı açıklamada Emrah Bayraktar’ın kendi reklamını yapmak için bu davranışta bulunduğunu iddia ederek “Zengin ve şımarık kelimelerini sarf ederken kendi reklamını yapmak uğruna koskoca Adana Demirspor camiasına hakaret edilmesini tasvip etmiyoruz.’’ açıklamasında bulundu. Adana Demirspor cephesinin açıklamasının tamamı ;

Biz Adana Demirspor olarak 3. Lig’de dahi şeref, onur ve gururla oynadık. Hiçbir zaman birilerinin desteği olmadan kendi gücümüzle liglerde mücadele ettik. “Zengin ve Şımarık” kelimelerini sarf ederken kendi reklamını yapmak uğruna Koskoca Adana Demirspor Camiasına hakaret edilmesini asla tasvip etmiyoruz. Bizler Adana Demirspor olarak, Adanaspor için “Ezeli rakibimiz, ebedi dostumuz” kelimelerini kullanırken Adanaspor teknik direktörü Emrah Bayraktar’ın kullandığı ifadeler bizleri son derece üzmüştür. Bugün Adanaspor A.Ş bu ligde mücadele ediyorsa Başkanımız ve TFF.1 Lig Kulüpler Birliği Başkanımız Murat Sancak ve diğer başkanların büyük gayreti ile olduğunu hatırlatmak isteriz. Başkanımız ve yönetim kurulumuzun göreve geldikleri günden bu yana verdiği “Centilmenlik” mesajlarına rağmen Emrah Bayraktar’ın kendi reklamını yapmak için kullandığı ifadeleri kınıyoruz.

Şunu iyi bil Emrah Bayraktar: Adana Demirsporlu olmak “ŞEREF, ONUR ve GURURDUR” Kameralar önünde “ŞOV” yaparak camiana şirin gözükmek adına kullandığın ifadeleri sana iade ediyoruz. Keşke Adana futboluna hizmet vermiş ve soyadı BAYRAKTAR olan büyüklerini örnek olsaydın.

‘’ PARA MI, YÜREK Mİ OYNUYOR SORUSUNUN CEVABINI SAHADA YÜREĞİMİZ İLE VERDİK’’

Adanaspor kulübünün başkanı Bayram Akgül bu paylaşıma cevap olarak yaptığı açıklamada Emrah Bayraktar’ın yanında olduğunu açıkça belirtti ve ‘’Para mı oynuyor, yürek mi oynuyor sorusunun cevabını sahada yüreğimiz ile verdik’’ söyleminde bulundu. Adanaspor cephesinin açıklamasının tamamı ;

“Türk Futbol Kamuoyuna, Renklerini Adana’nın turuncundan ve pamuğundan alan camiamız, 1954 yılından bu yana “KİMSENİN GAYRETİ” ile değil, “ADANALILARIN İRADESİ” ile liglerde mücadele etmektedir. Pandemi dönemi Türk Futbolunun geneli ile ilgili bazı kararlar alınmış olup bu kararlar kulübümüze özgü alınmamıştır. Bununla birlikte; MAGAZİN CAMİASI çok iyi bilir ki; Adana’nın hangi takımı kendine özgü karar aldırmak için çabalamış, çırpınmış ve gayret etmiştir. Adanaspor camiasının her ferdi gibi babası Adanaspor şehidi olan hocamız Emrah Bayraktar da bu camianın kıymetli bir ferdidir.

Hocamızın derbi maçı öncesi söylediği “Para mı oynuyor, Yürek mi oynuyor” lafının cevabını sahada “yüreğimiz” ile verdik. Galibiyetler, yenilgiler olur ama biz Adanaspor camiası hep muzafferiz.

 

Bu paylaşımların devamının gelip gelmeyeceği merak konusu olmaya devam etmekte.  

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans