Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1559 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Ziraat Bankası konut kredisi faizlerini yüzde 1’in altına çekti

15 Aralık 2018 - 825 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi Gündemi»Ziraat Bankası konut kredisi faizlerini yüzde 1’in altına çekti
Ziraat Bankası konut kredisi faizlerini yüzde 1’in altına çekti

Ziraat Bankası, konut kredilerinde faizi yüzde 0.98’in altına çekti. Faiz indirimi Ziraat Bankası ile çalışan firmalardan ev alanlara uygulanacak. Konut inşaat şirketleri aylık yüzde 1.78 olan konut kredisi faizinin bir bölümünü üstlenecek, böylece kredi alanların aylık maliyeti yüzde 0.98 olacak. 500 bin liraya kadar verilecek konut kredilerinin vadesi 120 aya kadar uzayabilecek. Bu uygulamayla konut stoğunun eritilmesi hedefleniyor. Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Bankalar Birliği Başkanı Aydın piyasa fiyatlarının altında bir faiz olmadığını, yüzde 1.78 faiz uygulanacağını ancak bunun 0.98’ini müşteri, kalanını ise firmanın üstleneceğini belirtti.

Ziraat Bankası, kendisiyle çalışmakta olan inşaat firmalarının elinde bulunan bitmiş birinci el ve henüz tamamlanmamış inşaatı devam etmekte olan konut satışlarının finansmanına destek vermek, firmaların elinde bulunan konut stokunun eritilmesine katkıda bulunmak için kampanya başlattı.

Bankadan yapılan açıklamada hali hazırda bankayla aktif olarak kredili çalışmakta olan konut üreticilerinden konut satın alacak müşterilerine aylık yüzde 0.98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 Bin TL’ye kadar konut kredisi kullanma imkanı sunulacağı duyuruldu.

‘FİRMALARIN BORCUNUN GERİ ÖDEMESİNDE KULLANILACAK’

Açıklamada “Yapılan çalışma ile bankamızca konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 1.78 olarak belirlenmiştir. Bankamızla çalışmakta olan konut üreticisi firmaları da elini taşın altına koyarak, faiz maliyetinin bir kısmını üstlenmeleri neticesinde müşterilerimize faiz oranı aylık yüzde 0.98 olarak yansıtılacaktır.” denildi.

TARIMSAL KREDİLERİ YENİDEN VADELENDİRİYOR

Ziraat Bankası dün de tarımsal kredileri yeniden vadelendireceğini, vadelendirme dönemi için yıllık yüzde 11 oranında faiz uygulayacağını açıklamıştı.

BAKAN ALBAYRAK’TAN MESAJ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ziraat Bankası’nın faiz indirim açıklamasını Twitter hesabından “Ziraat Bankası’nın, kredi verdiği inşaat şirketleri ile anlaşarak başlattığı, yüzde 0,98 oranlı konut kredisi kampanyasının sektöre ve insanımıza hayırlı olmasını diliyorum” notuyla paylaştı.

Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, Bloomberg HT’ye yaptığı açıklamada  “Piyasa koşullarının altında bir faiz uygulaması yok. Toplamda 1.78 faiz uygulanacak. Yüzde 0.98’ini müşteri, 0.80’ini firma üstlenecek. Limiti 500 bin TL ile sınırlayarak düşük gelirli kesimleri de hedefledik. ” dedi

haberturk.com

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , , , , , ,
FY Ajans