Dolar : Alış : 18.6123 / Satış : 18.6458
Euro : Alış : 19.4206 / Satış : 19.4556
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1338 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Yusuf Baş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı yayınladı

07 Mart 2019 - 525 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Yusuf Baş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı yayınladı
Yusuf Baş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Cumhur İttifakı Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf BAŞ, kadınlara yönelik artan şiddetin sevgi, şefkat ve merhamet duygusunun yeşertilmesiyle aşılabileceğini söyledi.

Baş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne istinaden yayınladığı mesajda, kadına yönelik şiddetin tüm dünyanın önemli sorunu olduğuna dikkat çekti. Her yıl ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ münasebetiyle kadınların sorunlarına yoğunlaşıldığını belirten Baş, “Bunların içinde en önemlisi olarak görülen ve acil çözüm bekleyen sorun, kadınlara yönelik şiddettir. Ülkemizde de artan bir eğilim gösteren şiddetin mutlaka önlenmesi gerekmektedir” ifadesini kullandı.

Baş, şöyle devam etti:

“İnsanlığın var oluş kaynağı, insanlığın anası ve diğer yarısı olan, sevgi, şefkat ve merhametin timsali kabul ettiğimiz kadınlara yönelik şiddeti, dozu ne olursa olsun kabul etmemiz mümkün değildir. Şiddetin tamamen son bulması belki mümkün olmayabilir ama en az düzeye çekilebilmesinin önünde engel yoktur. Kısa vadede olmasa bile orta ve uzun vadede eğitim, bu sorunu çözebilir. Sevgi, şefkat ve merhamet gibi duyguların geliştirilmesi, hiç olmazsa yeni nesle bu bilincin aşılanması gerektiği açıktır.

Cumhur İttifakı Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf BAŞ, mesajını şu ifadelerle bitirdi:

“Allah izin verirse Çukurova Belediye Başkanlığımız döneminde kadınlarımızın muzdarip olduğu bu sorunun çözümü konusunda kadının ana olduğunu, insanlığın temeli olduğunu, şiddeti değil sevgiyi ve saygıyı hak ettiğini önceleyen toplumsal bilinci artıracak, şefkat ve merhamet duygusunu geliştirecek çalışmalara ağırlık vereceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, kadınlara yönelik şiddetin son bulmasını, kadınlarımızın devlet ve toplum hayatında hak ettikleri konuma ulaşmalarını diliyor, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyor, hepsine ayrı ayrı selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans