...
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1590 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Yüreğir’de imar sorunu çözüme kavuştu

14 Ocak 2022 - 445 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Yüreğir’de imar sorunu çözüme kavuştu
Yüreğir’de imar sorunu çözüme kavuştu

Adana’nın merkez Yüreğir ilçesi sınırları içinde yer alan Koza ve Yeşilbağlar mahallelerinin imar sorunu Kocaispir’in yoğun Ankara temasları ile çözüme kavuştu.

Yüreğir’e bağlı Koza ve Yeşilbağlar mahallelerinin yaklaşık 8 yıldır süre gelen imar sorunu Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in bakanlık düzeyinde gerçekleştirdiği yoğun Ankara temaslarıyla son bularak çözüme kavuştu. 75 hektarlık alanda 2014 yılında ilan edilen ve sürecin uzaması ile vatandaşların elini konulu bağlayan rezerv yapı alanı sorunun çözüme kavuşması mahalle sakinlerince sevinçle karşılandı.

Bakanlığın imar planı notlarında yer alan “Kentsel Tasarım Projeleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığında onaylanmadan uygulamaya geçilemez” ibaresinin iptal edilmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Plan Notu Değişikliğinin de Yüreğir Belediye Meclisi’nin 06.10.2021 tarihli ve 70 sayılı kararı ile onaylanmasıyla bölge yeniden imara açıldı.

2014 yılının ortasından bu yana devam eden yaklaşık 8 yıllık sorunu çözüme kavuşturan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Koza ve Yeşilbağlar mahallelerimizde kangrene dönüşen sorunu çözmenin ve vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bahse konu 75 hektar alanda mülkiyet sahibi olan vatandaşlarımız artık belediyemize müracaat ederek imar durumu alıp yapı ruhsat işlemlerine başlayabileceklerdir. Yüreğir’imize, Adana’mıza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans