Dolar : Alış : 32.5096 / Satış : 32.5682
Euro : Alış : 34.6254 / Satış : 34.6878
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1561 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Yüreğir Belediyesi İşyeri ve Konut Satıyor

13 Eylül 2018 - 566 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi Gündemi»Yüreğir Belediyesi İşyeri ve Konut Satıyor
Yüreğir Belediyesi İşyeri ve Konut Satıyor

Yüreğir Belediyesi tarihinin en büyük yatırımlarından olan sosyal konutlar ve işyerleri satışa çıkıyor.

Atakent Mahallesi’nde yaptırılan 231 konut ve 8 adet işyeri açık ihale yöntemiyle satışa çıkıyor. Satışlar 14 Eylül-24 Eylül tarihleri arasında Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ev ve işyeri almak isteyen vatandaşlar, 231 konut için 135 bin TL muhammen bedelle istedikleri dairenin ihalesine katılabilecekler. Değişik metrekarelerde ve farklı fiyatlarda 8 adet işyeri için ise 14 Eylül’de ihale yapılacak.

Söz konusu konutların ve işyerlerinin ihalelerine ilişkin şartname ve ekleri mesai saatleri içerisinde Yüreğir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde görülebilecek ve temin edilebilecek. Şartları öğrenmek isteyen vatandaşlar www.yuregir.bel.tr adresini ziyaret edebilecekler. Satış işlemleri işyerleri için 14 Eylül 2018, konutlar için ise 18-25 Eylül tarihleri arasında devam edecek.

Her Türlü Sosyal Donatı Mevcut

Satışı yapılacak olan konutların içerisinde her türlü sosyal donatıların olduğunu ve uygun fiyatlarla ihaleye çıkarak vatandaşların ev ve işyeri sahibi olmasını istediklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Atakent Mahallesi’ne yapılan konutlarımızın içerisinde kapalı yüzme havuzu ve spor salonu, kreş, çocuk oyun alanları ve 55 dönüm alan üzerine kurulu park ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Belediyemiz bu satışlarda kar amacı gözetmemektedir. Bütün amacımız dar gelirli vatandaşlarımız ev hayaline gerçekleştirsin ve sıcak bir yuvaya kavuşsun istiyoruz. Bunun için Yüreğir’de yeni yaşam alanları oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.

İşyerleri Farklı  Metrekarelerde

Satışı yapılacak olan işyerlerinin çok amaçlı olarak kullanılabileceğinin belirten Çelikcan, 6 adet işyeri 70 ile 110 metrekare arasında olduğunu diğer 2 dükkanın ise biri 2 bin 264 metrekare diğeri ise bin 830 metrekare brüt alana sahip olduğunu söyledi. Çelikcan, “Satışa sunduğumuz konut ve işyerlerinin ücretini çok düşük tuttuk. Bütün maliyetler artmasına rağmen biz bu gayrimenkullerimizi maliyetine satıyoruz. Amacımız vatandaşlarımız konut ve işyeri sahibi olsunlar. Hangi konutun ve işyerinin ne zaman satılacağının duyurusu www.yuregir.bel.tr adresinden yapıldı. Bütün vatandaşlarımız almak istediği konutlara ve işyerlerine başvurabilirler” dedi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans