Dolar : Alış : 27.3767 / Satış : 27.4260
Euro : Alış : 29.0305 / Satış : 29.0828
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1485 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

YENİBEY YENİ PARKINA KAVUŞTU

26 Eylül 2022 - 139 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»YENİBEY YENİ PARKINA KAVUŞTU
YENİBEY YENİ PARKINA KAVUŞTU

Seyhan Belediyesi’nin Care İnternational’ın katkılarıyla yenilediği Yenibey Mahallesi Çocuk ve Dinlenme Parkı, mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği törenle hizmete açıldı. Yenibey Mahallesinin önemli bir eksikliğini tamamladıklarını dile getiren Başkan Akif Kemal Akay, önümüzdeki süreçte Yenibey’e yeni bir belediye hizmet alanını müjdesini de verdi.

Yenibey Çocuk ve Dinlenme Parkı’nın açılış töreni Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi ve il yöneticileri, İl Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi, CHP Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan, CHP Seyhan Kadın Kolları Başkanı Dilek Özcan, meclis üyeleri, muhtarlar ve yurttaşların katılımıyla gerçekleştirildi. Parti çalışmaları nedeniyle törene katılamayan CHP Adana milletvekilleri telgraf göndererek parkın mahalle halkına hayırlı olmasını diledi.

“NEREYE BAKARSANIZ AKİF AKAY BAŞKANIMIZ VAR”

Törende Seyhan Belediyesi’ne ve Başkan Akif Kemal Akay’a hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Yenibey Mahallesi Muhtarı İsmail Tilhe, “Halkın sokağında, sofrasında, yollarında, gecesinde, gündüzünde, parklarında nereye bakarsınız Akif Kemal Akay başkanımız var. Bu anlamda bu parkı bize kazandırdığı için sevgili başkanım Akif Kemal Akay’a teşekkür ediyorum” dedi.

ÇETİN: AKİF ABİMİZ TARİH BOYUNCA BİR PARKLA TANIŞMAMIŞ MAHALLELERE YENİ PARKLAR YAPIYOR

CHP’li belediyelerin insanların nefes alabileceği, çocukların güven içinde oyun oynayabileceği, eğlenebileceği parkları ve yeşil alanları kentlere kazandırdığının altını çizen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de “Akif abimizde Seyhan’da aynı anlayışla hareket ediyor. Duyuyorum çok mutlu oluyorum. Aslında belki de tarih boyunca bir parkla tanışmamış mahallelerimize bile yeni yeni parklar yapıyor. İşte görüyorum çocuklarımız ne kadar güzel eğleniyor orada. Ne yapıyorsak, düşünüyorsak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimiz için uğraşmaya devam ediyoruz. Akif ağabeyimi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

KIT KAYNAKLARLA EN İYİ HİZMETİ VERMEYE ÇALIŞIYORUZ

Belediyelerin beşikten mezara insanların ihtiyacı olan her şeyi karşılayan kurumlar olduğunun altını çizen Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, kıt imkanlarla halka en iyi hizmeti sunmaya çalıştıklarını kaydetti. Başkan Akay, “Bizim önceliğimiz özellikle sosyal belediyecilik anlamında sizleri memnun etmek, sizlerin yaşamını kolaylaştırmak, eksikliklerinizi gidermek. İşte bu mahallede de çok ciddi bir eksiklik söz konusuydu. Öncelikle burada SEYMER binasının büyütülmesi ve arkasından çok kısıtlı şekilde hizmet gören parkın yenilenmesi bizlerin en önemli görevlerinden bir tanesi oldu” şeklinde konuştu.

AKAY’DAN YENİBEY HALKINA MÜJDE

Parkın yenilenmesi konusunda katkılarından dolayı Care İnternational kurumuna teşekkür eden Başkan Akay, mahalle halkına yeni bir hizmet alanı müjdesi de verdi:

“Buradan 100-150 metre mesafede bir belediye hizmet alanını daha sunmaya çalışacağız. İmar problemini çözdüğümüz anda özellikle eğitim alanında hizmet vermeye devam edeceğiz. Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. En yakın zamanda birlikte bu hazzı tekrar yaşayacağımızın müjdesini vermek istiyorum. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek park hizmete açıldı.

https://drive.google.com/file/d/1q-JScfDMzi-v2K7xDgfAPAxRg2kkUgoB/view

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , , ,
FY Ajans