Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Yeni, projeleri için tanıtım toplantısı düzenledi

05 Mart 2019 - 690 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Yeni, projeleri için tanıtım toplantısı düzenledi
Yeni, projeleri için tanıtım toplantısı düzenledi

Cumhur İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni projelerini düzenlediği tanıtım toplantısı ile tanıttı. Yoğun ilginin olduğu toplantıda Yeni, projelerini kamuoyuna tanıttı.

Cumhur İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni’nin proje tanıtım toplantısına AkParti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Ahmet Zenbilci, Şükrü Erdinç, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, İlçe belediye başkan adayları, Ak Parti Adana İl Başkanı Şerif Güler ve çok sayıda Adanalı vatandaş katılım gösterdi.
Toplantıda ilk konuşmacı Ak Parti Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Akan tüm katılımcıları selamlayarak Fikret Yeni’nin projelerinden duyduğu heyecanı paylaştı. Akan’ın ardından Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü kürsüye çıkarak şunları ifade etti;
“Genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği üretken belediyecilikle, Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gönül belediyeciliği bu tarz proje tanıtım toplantılarında daha fazla öne çıkıyor. Cumhur ittifakı adayları olarak gezdiğimiz her yerde şehrimiz için yapacağımız projeleri sunma noktasında büyük gayret gösteriyoruz. Fikret Yeni Seyhan Belediyesi Başkanı seçildiğinde bütün projelerimiz ortak olacak, iş birliğmiz daha da artacak.
Sözlü’nün ardından Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu söz aldı.

Sarıeroğlu’nun konuşmasında öne çıkan satırlar şöyle:
“Seyhan 800 Bin nüfusuyla Adana’nın kalbi konumundadır. Seyhan Türkiye’nin fotoğrafıdır adeta. Türkiye’nin 6. büyük ilçesi olması sebebiyle de Seyhan üzerinde uzun dönemdir titizlikle çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında başlatmış olduğu gönül belediyeciliği anlayışını inşalalh Seyhan’da da sürdüreceğiz. Seyhan’dan sonra diğer ilçelerimizde de projelerimizi açıklayacağız. Projelerimizin şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm cumhur ittifakı adaylarımıza başalarılar diliyorum. ”

Sarıeroğlu’nun ardından sözü Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik söz aldı. Çelik’in konuşmasında şunları belirtti:
“Adana bizim için yollar, köprüler, barajlardan önce bizim yeryüzünde ilk nefesi aldığımız yerdir, Adana bizim ilk ağladığımız, ilk güldüğümüz yerdir, Adana bizim yürümeyi öğrenirken topraklarına düştüğümüz ilk yerdir. Adana bizim sevdalandığımız yerdir, hüzünlendiğimiz yerdir, sevindiğimiz yerdir. Adana bizim sevdamızdır. İnşallah büyükşehirde ve ilçelerde tüm belediyeleri Cumhur İttifakı’nın renkleriyle boyayacağız, kardeşliği pekiştireceğiz.”
Çelik’in konuşmasından sonra Cumhur İttifakı Seyhan Belediyesi Adayı Fikret Yeni’nin projelerinin anlatıldığı tanıtım videosunun gösterimi yapıldı. Hazırlanan tanıtım videosunda öne çıkan projeler şu şekilde;

TEMA PARK PROJESİ
Seyhan’da içerisinde olimpik yüzme havuzu, at binme alanı, ve binlerce dönüm yeşil alanı ile Seyhan’a yeni bir nefes aldıracak Tema Park Projesi.

KAMPÜS SEYHAN PROJESİ
24 saat açık olması planlanan, tüm öğrenci yurtlarına ulaşım kolaylığı olan bir noktada projelendirilen, öğrencilerin ders çalışacağı, ücretsiz çorba ve çay içme hizmetine sahip olacağı kütüphane, internet hizmeti bulunan ve bu yönü ile Türkiye’de ilk olacak olan projenin ismi ise Kampüs Seyhan.

3 BİN KİŞİLİK KONGRE MERKEZİ PROJESİ
Coğrafi ve kültürel olarak bir kavşak niteliğinde olan Seyhan için 3 Bin kişilik kongre merkezi de Yeni’nin projeleri arasında. Kongre merkezi ile şehrin markalaşmasına katkıda bulunulması planlanıyor.

MİKRO SANAYİ SİTESİ PROJESİ
Adana ve Seyhan’ı sanayi alanında tekrar hak ettiği alana taşımak, üreticilere daha modern üretim sahaları oluşturmak ve istihdamı artırmak adına Mikro sanayi sitesi projesi planlanıyor.

KONSER ALANI VE AMFİ TİYATRO
Gürselpaşa’da yapılması planlanan proje ile Seyhan’ın kültürel aktivitlerdeki etkinliğinin artması planlanıyor.

4 ADET KAPALI OTOPARK PROJESİ
Yedi yüz ile Bin araç kapasiteli çok katlı otopark projeleri şehrin trafik yoğunluğu olan bölgelerine yapılarak park sorununa çözüm olması hedefleniyor.

AİLE YAŞAM MERKEZİ
Seyhanlıların ailecek vakit geçirecekleriyaşam merkezi içerisinde kafeterya, spor salonu, düğün ve kına salonu, ibadethane, sauna, hamam ve otopark bulunuyor.

ÇOCUK ŞEHRİ PROJESİ
Çocuk şehri projesi ile şehrin simgesi haline gelen yapıların ve yerlerin minyatürleri sergilecenek.

MAHALLE ATÖLYELERİ
Genç ve kadın işsizliğini azaltmak amacıyla birçok mahallede sanayi işbirliği ile atölyeler kurulması hedefleniyor.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KOMPLEKSİ
Amatör spor kulüplerine dünya standartlarında çalışmalar yürütmeleri amacıyla yapılması planlanan kompleks.

TAZİYE EVLERİ PROJESİ
İçerisinde kapalı otopark, mescit, mutfak gibi bölümlerin bulunduğu taziye evleri projesi.

MODERN SEMT PAZARLARI PROJESİ
Modern teknolojinin tüm imkanları kullanılarak oluşturulacak olan kapalı semt pazarları projesi.

KÜLTÜR EVLERİ PROJESİ
Anadolu’nun kadim kültürlerinden olan köy odası kültürünün modernize edilmesi ile oluşturulan proje.

STK PLAZA PROJESİ
Sivil toplum kuruluşlarının bir arada daha etkin çalışmaları için planlanmış olan projenin adı ise STK Plaza.

REFAKAT OTEL
3 Hastaneye yürüme mesafesinde olan alana yapılacak olan proje ile hasta yakınlarının barınma ihtiyacının karşılanması planlanıyor.
Projelerin sunumu ardından söz alan Yeni, konuşmasında, Seyhan’ın her mahallesine aynı hizmeti, ayrım yapmadan ulaştıracaklarını ifade ederek, projelerini detaylı şekilde katılımcılarla paylaştı.

İş’te Life Adana/ Hanifi Aktaş

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans