Dolar : Alış : 32.7810 / Satış : 32.8400
Euro : Alış : 35.0464 / Satış : 35.1096
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1584 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Vanilya kokulu çöp torbaları tezgâha çıktı

24 Eylül 2021 - 522 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sektör Haberleri»Vanilya kokulu çöp torbaları tezgâha çıktı
Vanilya kokulu çöp torbaları tezgâha çıktı

ERSOPLAST’IN YENİLİĞİ BEĞENİLDİ

Doğa dostu çöp torbaları üreten Ersoplast, çek-al büzgülü çöp torbalarını pazara sundu. Mutfak tezgahlarında tıpkı peçete kutusu gibi yerini alan ‘Ersopack’ marka vanilya kokulu çöp torbaları tüketicinin beğenisini kazandı.

Hanifi Aktaş/İş’te Life Adana

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 18 bin metrekaresi kapalı toplam 22 bin metrekare alanda yer alan iki tesiste geri dönüşümden granül plastik ham madde ve çöp torbaları üreten Ersoplast Anonim Şirketi, yeniliklerle büyüyor. Ahmet Ersoy, Mehmet Fatih Ersoy, Meryem Melike Ersoy ve Zehra Ersoy’un yönetimindeki Ersoplast, aylık bin 600 ton geri dönüşüm ham madde ve “bin ton” çöp torbası üretiyor. 

Şirket Yönetici Ortağı Mehmet Fatih Ersoy, Ersoplast’ın sektördeki en yeşil üretim tesislerine sahip olduğunu belirterek, “Geri dönüşüm tesislerimizde, doğadan ve diğer tüm atık oluşturan kaynaklardan toplanan atıkları ayrıştırılıp temizliyoruz. Daha sonra bu atıkları granül hammadde haline getirerek, doğaya saygılı ve sürdürülebilir çevre anlayışı ile üretim yapıyoruz. Tesislerimizde toplamda 3bin 800 KW(1530 KWP) güneş enerjisinden elektrik üretiliyor. Ürünlerimizin yüzde 90’ı geri dönüştürülmüş plastik atıklardan üretiliyor” dedi.

ÜRÜNLERİN YÜZDE 80’İ İHRACATA                                                                                                

Büzgülü kokulu çöp torbalarından medikal çöp torbalarına, emniyet şeritlerinden kargo poşetlerine geniş bir üretim çeşitliliğine sahip olduklarını anlatan Ersoy, tüm üretimlerinin TSE standartlarıyla gerçekleştiğini belirterek, “Üretimimizin yüzde 80’ini ihraç ediyoruz. Bu ihracatın yüzde 60’ını İngiltere’de bulunan firmamız, ECO360 Group, Avrupa ülkelerine dağıtıyor. Yanı sıra İsrail’e de ihracatımız var. Hedefimizde ABD pazarı var. Yakın gelecekte ürünlerimiz ABD pazarında da yer alacak. Hem nihai ürünlerimiz olan farklı özellikteki çöp torbalarını hem de bu ürünlerin üretimi için gerekli granül ihracatını sürdürüyoruz. Üretimimizde otomasyon süreçlerini geliştiriyoruz. Bu çerçevede dijital dönüşüm çalışmalarına hız kazandırdık. Bütün bu çabalarımız bir taraftan ülke ekonomisine değer kazandırırken diğer taraftan geri dönüşüm faaliyetimizle daha temiz bir dünyaya katkı sağlıyor” diye konuştu.

MEDİKAL SEKTÖRÜNE TEK KULLANIMLIK TULUM(ÖNLÜK)                                                                       

Pandemi sürecinde kapanan kafe, lokanta gibi tesislerde çöp torbası kullanımının azaldığını bunun da sektöre olumsuz yansıdığını belirten Fatih Ersoy, “Ancak bu durumu olumluya çevirebilecek yenilik ve hamleler yaptık. Örneğin sağlık kuruluşları için ürettiğimiz tek kullanımlık tulumlar(önlükler) pazarda ilgi gördü. TOBB’nin araştırması çerçevesinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında yer aldık. Bunda gerçekleştirdiğimiz inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarının önemli payı var. Örneğin, çöp torbasını tıpkı peçetede olduğu gibi şık bir kutunun içerisine koyduk. Patentini aldığımız bu ürünü kullanan tüketici artık çöp torbalarını çekmecelerde aramak zorunda kalmıyor. Tezgâh üzerine konan paketten ‘çek-al’ yöntemiyle vanilya kokulu çöp torbasını rahatlıkla kullanabiliyor. Bu yöndeki yeniliklerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans