Dolar : Alış : 32.5096 / Satış : 32.5682
Euro : Alış : 34.6254 / Satış : 34.6878
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1561 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

VALİ KÖŞGER’DEN REKTÖRLERE İADEİZİYARET

06 Eylül 2023 - 124 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»VALİ KÖŞGER’DEN REKTÖRLERE İADEİZİYARET
VALİ KÖŞGER’DEN REKTÖRLERE İADEİZİYARET

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger,  Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel ile Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay’a iadeiziyarette bulundu.

İlk olarak Çukurova Üniversitesine giderek Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’i ziyaret eden Vali Köşger daha sonra Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay’ı ziyaret etti.

Rektörlere ve onların şahsında üniversite personeline görevlerinde başarılar temennisinde bulunan Vali Köşger, yaptığı değerlendirmede yüksek öğrenim kurumlarının bölgeye yaptığı katkılara değindi.

Kuruldukları günden bu yana verdikleri eğitimlerle nitelikli öğrencilerin yetişmesini sağlayan Çukurova Üniversitesi ile Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin sadece ülkemizin eğitimli insan gücüne katkı yapmadığını kentin sosyo-kültürel ve ekonomik gelişimine de katkı sağladığını vurgulayan Vali Köşger, “Bu iki güzide üniversitemizin hem akademik kadro hem öğrenci kapasitesi açısından daha da gelişip ülkemizdeki saygınlığının daha da artması için kıymetli rektörlerimizle birlikte elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” dedi.

Vali Köşger’in üniversitelerin genel durumu hakkında bilgiler aldığı ziyaretler, yapılan değerlendirmelerin ardından son buldu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans