Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1519 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Vali Elban’dan 19 Mayıs Mesajı

19 Mayıs 2023 - 109 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Vali Elban’dan 19 Mayıs Mesajı
Vali Elban’dan 19 Mayıs Mesajı

Adana Valisi Dr. Süleyman Elban 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

Vali Elban’ın Adana Valiliği resmi web sitesinden duyurusunu yaptığı mesaj şöyle;

“İnsanlık tarihi boyunca büyük devletler kurarak hür ve bağımsız yaşamış yüce Türk milleti, varlığına ve bağımsızlığına kast edenlere hiçbir zaman boyun eğmemiştir.

Tarihin çok eski zamanlarından beri var olma mücadelesini zaferle taçlandıran aziz milletimiz bundan bir asır önce de dönemin sömürgeci güçlerince dayatılan esaret altındaki bir geleceği kabul etmemiş ve milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararının kurtaracağına tüm gönlüyle inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kendi kaderini tayin etmiştir.

19 Mayıs 1919 tarihi hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen aziz milletimizin küllerinden yeniden doğduğu bir dönüm noktası; Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş, Türk milletinin kurtuluş müjdesinin ilk adımıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bundan tam 104 yıl önce yaktığı kurtuluş meşalesiyle yediden yetmişe tüm Türk halkının desteğini toplayarak dünyada eşi benzeri bulunmayan bir zaferin yaratıcısı olmuştur.   Türk milletine; onurlu bir yaşam, parlak bir gelecek, akabinde çağdaş bir devlet yönetimi armağan etmiştir.

Bu meşalenin ateşi 1919’dan bu yana tüm ihtişamıyla yanmaktadır ve bundan sonra da güçlenerek yanmaya devam edecektir. Çünkü Türk gençliği ecdadından kendisine yadigar kalan bu kutsal vatan toprakları ve bu çağdaş değerleri ebediyen yaşatacak bir ruha sahiptir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Biz, her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır, geleceğin ümidi, ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.” diyerek Türk gençliğine olan bu inancını, güvenini en iyi şekilde ifade etmiş ve Millî Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs tarihini “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak Türk gençliğine hediye etmiştir.

Sevgili Gençler;

Sizler bu milletin gücü, asırlar boyunca nice şehitler vererek kurduğumuz ülkemizin yarınlarısınız.  Müreffeh bir Türkiye idealini yaşatarak onu geleceğe taşıyacak en büyük zenginliğimizsiniz. Bizler,  bir milletin gençlerini iyi yetiştirebildiği sürece ilerleyebileceğinin bilincindeyiz. Bu anlayışla geleceğimizi emanet ettiğimiz genç nesillerimizin üstün niteliklere sahip olması için her türlü desteği vermek bizler için mili bir görevdir.  Sizlerden de milli ve manevi değerlerimizi koruyarak çok çalışmanızı, milletimizin gurur duyacağı başarılara imza atarak atalarımızdan miras kalan bu ülkeyi her alanda başarıya taşımanızı bekliyoruz. Zira sizler büyük ve köklü bir medeniyetin evlatlarısınız. Sizlere güvenimiz sonsuz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Samsun’da başlattığı kurtuluş mücadelesiyle bizlere bu toprakları vatan kılan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Milli Mücadele’mizin tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor; hemşehrilerimin, necip milletimizin ve siz değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

Ebediyen dalgalanmaya devam edecek şanlı bayrağımızın gölgesinde nice bayramlar diliyorum.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , , , ,
FY Ajans