Dolar : Alış : 30.9582 / Satış : 31.0140
Euro : Alış : 33.6051 / Satış : 33.6657
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

VALİ ELBAN, İŞ’TE LİFE ADANA’YI AĞIRLADI

17 Ekim 2020 - 680 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»VALİ ELBAN, İŞ’TE LİFE ADANA’YI AĞIRLADI
VALİ ELBAN, İŞ’TE LİFE ADANA’YI AĞIRLADI

Kadın kooperatiflerinin ürünleri değerlenecek

Adana Valisi Süleyman Elban, şehrin turizmden daha fazla gelir almasını sağlayacak projelere ağırlık verileceğini söyledi. İş’te Life Adana Dergisi yayın kurulunu makamında kabul eden Vali Elban, Tepebağ’ı 24 saat yaşayan bir mekâna dönüştüreceklerini belirterek, “Seyhan nehri ve eski Adana’yı şehrin en önemli turizm mekanlarından biri yapacağız. Kadın kooperatiflerinin ürünlerinin satın alınabileceği hediyelik eşya mağazalarıyla Tepebağ’ı canlandıracağız” dedi.

Adana Valiliği görevinde 3 ayı geride bırakan Vali Süleyman Elban, İş’te Life Adana Dergisi Yayın Kurulu Üyelerini makamında kabul etti. İmtiyaz Sahibi Filiz Yıldırıcı, Yayın Kurulu Üyeleri Şükrü Gedik, İbrahim Er ve Yusuf Delikanlı’yla bir süre şehir ekonomisiyle ilgili görüş alışverişinde bulunan Vali Elban, Adana’nın güçlü bir ekonomiye sahip olduğunu, en az gelir elde ettiği turizmden de pay aldığında daha güçlü bir şehir olacağını söyledi.

VALİLİK MAKAMI TEPEBAĞ’A TAŞINIYOR
Adana’nın Anadolu’nun tarihi en köklü şehirlerinden biri olduğunu belirten Vali Elban, “Turizme odaklanmamız gerekiyor. Seyhan ırmağı ve gölünü daha etkin kullanan, deniz ve tarihi alanlarını daha verimli değerlendiren Adana’nın turizm gelirlerinden hak ettiği geliri alacağına inanıyorum. Bu çerçevede öncelikle şehrin en eski merkezi Tepebağ’ı canlandıracağız. Önümüzdeki günlerde Valilik makamını Tepebağ’a taşıyacağız. O bölgedeki restorasyon ve düzenleme çalışmalarını hızlandıracağız. Adana’ya gelen misafiri kebap yedirip göndermek yerine kültürümüzü, tarihimizi doğru anlatacak mekanlarla ağırlayacağız” dedi.
Tepebağ’ı şehrin 24 saat yaşayan mekâna dönüştürmek istediklerini belirten Vali Elban, “Buradaki tarihi evlerde kafeler, lokantalar, hediyelik eşya satış yerleri olacak. Bu mağazalarımızda özellikle kadın kooperatiflerimiz tarafından üretilen hediyelik eşyalar, yiyecekler yer alacak. Burada tarihi Taşköprü’nün, Seyhan Irmağı’nın, Sabancı Merkez Camii’nin görselliğinde dinlenme mekanları ortaya çıkaracağız. Bir taraftan da Tepebağ Höyüğü kazı çalışmalarını hızlandıracağız” diye konuştu.

HEDEF: TURİZMDEN DAHA FAZLA GELİR
Şehirde turizmi geliştirme çerçevesinde bugüne kadar yeterince yararlanılamayan kıyılara da dikkat çeken Vali Elban, “Karataş’ın yetersiz turizm altyapısını güçlendirmek zorundayız. Yumurtalık gibi doğa harikası denizimize daha çok tesis kazandıracağız. Turizm, Adana’nın tıpkı sanayi ve tarımdan olduğu kadar gelir elde eden ana sektörü olacak” dedi.
İşte Life Adana Dergisi İmtiyaz Sahibi Filiz Yıldırıcı da yayınları hakkında bilgi vererek, “KOBİ’lerimizin tanıtımı başta olmak üzere şehir ekonomisine dair dosya haberler, röportajlar içeren dergimiz güçlü Adana ekonomisinin nabzını tutan en etkin yayınlar arasında yer alıyor. Sayın Valimizin görev başladıktan kısa süre sonra şehir ekonomisine dair tespitlerini ve attığı adımları çok değerli buluyoruz. Bu güzel şehrin güçlenmesi çerçevesinde biz de yayıncılık alanında katkı sağlıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans