Dolar : Alış : 32.5096 / Satış : 32.5682
Euro : Alış : 34.6254 / Satış : 34.6878
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1561 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Ücretsiz etüt merkezleri başarıları ile adından söz ettiriyor

07 Şubat 2019 - 1.425 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Ücretsiz etüt merkezleri başarıları ile adından söz ettiriyor
Ücretsiz etüt merkezleri başarıları ile adından söz ettiriyor

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin 17 farklı noktasında kurduğu ve ücretsiz olarak öğrencileri sınavlara hazırlayan etüt merkezleri başarı hikayeleri ile adından söz ettiriyor. Yeşilyurt Mahallesi’nde bulunan Mavi Çocuk Ali Utku Yücel Gençlik Merkezi bu merkezlerden birisi ve bünyesinden Türkiye birinciliği de dahil birçok başarılı öğrenci çıkardı. Etüt Merkezi Müdürü Eyüp Dündar, hem etüt merkezlerini hem de başarı hikayelerini İş’te Life Adana Dergisi ile paylaştı.

Türkiye birincisi Azra Kaya bu etüt merkezlerinde yetişti

Etüt Merkezlerinde ara sınıf öğrencileri okul derslerine destek amaçlı etüt merkezini tercih ederken, 8, 12 ve mezun öğrenciler ise lise ve üniversite sınavlarına hazırlık için etüt merkezlerini terci ediyor.Mavi Çocuk Ali Utku Yücel Etüt Merkezi Müdürü Dündar, geçtiğimiz sene 8. sınıf öğrencilerinden Azra Kaya’nın liselere giriş sınavında tüm soruları doğru yaparak Türkiye birincisi olduğunu ve burslu olarak Kartal İmam Hatip Lisesine yerleştiğini söyledi.

Başarının anahtarı veli ziyareti ve özverili öğretmen
Başarılarının sırrının düzenli olarak gerçekleştirdikleri veli ziyaretleri ve özveriyle  çalışan öğretmenler olduğunu belirten Dündar, sadece geçtiğimiz ay içerisinde 104 veli ziyareti gerçekleştirdiklerini kaydetti. Dündar ayrıca “veli ziyaretleri ile hem öğrencilerimizin etüt sonrasında da yanlarında olduğumuzu gösteriyoruz, hem de aileleri ile koordineli bir biçimde çalışarak öğrencilerimizin başarılarını artırmayı hedefliyoruz” diyerek veli ziyaretlerinin önemine vurgu yaptı.

Kağıt toplayıcılığından üniversiteye
Azra Kaya dışında birçok başarı hikayesine de vesile olan etüt merkezinde dikkat çeken hikayelerden birisi de kağıt toplayarak ailesinin geçimine yardım eden bir öğrencilerinin şuan Mersin Üniversitesi Hemşirelik Bölümü’nde okuyor olması. Kağıt toplayıcılığından arta kalan zamanlarında etüt merkezine gelip burada test çözen ve öğretmenlerden yardım alarak Hemşirelik Bölümü’nü kazanan bu öğrenci etüt merkezindeki diğer öğrenci ve öğretmenlerine de motivasyon kaynağı olmaya devam ediyor.

Etüt merkezlerinin ders dışı aktiviteleri sınav stresini azaltıyor
Derslerin dışında kır gezileri, piknikler ve kahvaltılarda öğrencilerle vakit geçirdiklerini söyleyen Dündar, “bu tarz aktivitelerle öğrencilerin sınav stresini alıyor, motivasyonlarını artırıyoruz” dedi. Etüt merkezinde bulunan her öğretmenin çocuklara en doğru şekilde rol model olabilmek için çaba sarf ettiğini belirten Dündar, “amacımız sadece sınavlarda başarılı öğrenciler yetiştirmek değil, önce iyi bir insan, sonra da vatanını milletini atasını tanıyan, seven öğrenciler yetiştirmek” dedi.

Etüt Merkezleri Pazar ve Pazartesi haricinde kapılarını öğrencilerine açık tutuyor.

İş’te Life Adana/ Hanifi Aktaş

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans