Dolar : Alış : 32.1452 / Satış : 32.2031
Euro : Alış : 34.8089 / Satış : 34.8717
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1571 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Türkmenbaşı Bulvarı akıllı kavşakla otoyola bağlanıyor

27 Kasım 2018 - 648 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Türkmenbaşı Bulvarı akıllı kavşakla otoyola bağlanıyor
Türkmenbaşı Bulvarı akıllı kavşakla otoyola bağlanıyor

DCIM100MEDIADJI_0019.JPG

Adana’da uygulamaya koyduğu ulaşım projeleriyle kent içi trafik çilesi yaşatan düğümleri tek tek çözen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kritik hamlelerine Türkmenbaşı Bulvarı-Otoyol Bağlantı Yolları Projesi’ni de ekledi. Ulaşım Master Plan’yla eş güdümlü projede Türkmenbaşı , Mavi ve Ali Bozdoğanoğlu bulvarlarının kesişimindeki 50 metrelik sulama kanalı köprüsünün 100 metreye genişletilmesi ve yeni akıllı kavşak çalışması şekillenmeye başladı. 
BETON KİRİŞLER YERİNİ BULDU
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Ramazan Akyürek,  kentiçi ulaşımı dört yönde rahatlatacak ve otoyola geçişi kolaylaştıracak proje kapsamında Mavi Bulvar üzerindeki köprü genişletme çalışmalarını yerinde denetleyerek, dev beton kirişlerin montajını bir süre izledi. Sulama kanalı üzerindeki 50 metre genişliğindeki köprünün 100 metreye çıkarılması ve yeni akıllı kavşağın ortaya çıkması için hazırlanan dev krişlerin imalatı sanayi tesisinde tamamlanıp, TIR’larla şantiye sahasına getirildi. Beton krişler, vinçler yardımıyla sulama kanalının üzerindeki köprüye eklendi. 
KUZEY ADANA’NIN ULAŞIMI RAHATLIYOR
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Ramazan Akyürek, Tarsus-Adana-Gaziantep(TAG) Otoyolu’nun şehir içi bağlantılarını sayısını arttırılıp, doğu-batı yönünde çevre yolu özelliğini güçlendirmek amacıyla Türkmenbaşı Bulvarı – Otoyol Bağlantı Yolları Projesi’ni uygulamaya koyduklarını belirtti. Akyürek, söz konusu otoyol bağlantısınının Türkmenbaşı, Mavi, Ali Bozdoğanoğlu, Bülent Ecevit, Himli Kürklü, İsmet Atlı ve Aliya İzzet Begoviç bulvarlarına geçiş vereceğini ve yeni yerleşimlerin yoğun olduğu bölgede büyük rahatlama getireceğini vurguladı. 
MERSİN VE CEYHAN YÖNÜNDEN GİRİŞ-ÇIKIŞ
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, “Karayolları Genel Müdürlüğü ile işbirliği içinde yürüttüğümüz Türkmenbaşı Bulvarı -Otoyol Bağlantı Yolları Projemiz, Mersin ve Ceyhan yönünden sürücülere giriş ve çıkış imkanı sunacak. Bu haliyle hem yakın çevresindeki mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız ulaşım kolaylığına kavuşacak, hem de kentimizin diğer ana arterlerindeki trafik yükü hafifleyecek. Hemşehrilerimize çok yönlü, güvenli ve konforlu bir ulaşım güzergahını kazandırmış olacağız” diye konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans