Dolar : Alış : 27.1751 / Satış : 27.2240
Euro : Alış : 28.9027 / Satış : 28.9548
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1482 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Türkiye’nin ilk “Tespih ve Doğal Taşlar Fuarı” Adana’da açıldı

22 Aralık 2022 - 141 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Türkiye’nin ilk “Tespih ve Doğal Taşlar Fuarı” Adana’da açıldı
Türkiye’nin ilk “Tespih ve Doğal Taşlar Fuarı” Adana’da açıldı

Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi himayesinde düzenlenen “Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı” düzenlenen törenle açıldı.

Adana’da TÜYAYP Fuar ve Kongre alanında düzenlenen Tespih ve Doğal Taşlar Fuarı, aynı zamanda bu alanda Türkiye’nin ilk fuarı olma unvanını aldı. Adana Valisi Süleyman Elban, Adana Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılış kurdelesini Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve davetlilerle birlikte kesti. Açılışta konuşan Vali Elban, “Bu yıl içerisinde bir fuar yapma konusu gündeme geldi. Tabii bunun bir profesyonel fuarcılık şirketi üzerinden yapılması da mümkün olmadı. Tamamen arkadaşlarımızın özel gayretleri ve çabalarıyla bugünkü fuarımız ortaya çıktı” dedi.

“Türkiye’den 71 il katılırken, yurt dışından 30 farklı ülke geldi”

250 stant ile alanın tamamen dolduğunu dile getiren Vali Elban, “Yerimiz olsaydı muhtemelen 350’ye yakın bir stant olacaktı. Umduğumuzun üzerinde ciddi bir ilgi oldu. Ülkemizin 71 ilinde katılım var esnaf olarak. Yine hem Orta Doğu’da 6-7 ülke hem de Avrupa’da 6-7 ülke olmak üzere 30’a yakın yurt dışından katılım var. Hem yurt dışından hem de ülkemizden bu işin koleksiyonerleri buradalar, üstatları burada. Dolayısıyla bu fuar hakikaten hak ettiği değeri ilk denemesinde bana göre yakaladı. Biz birincisini yapıyoruz diyoruz ama bugün itibarıyla bu fuar geleneksel hale geldi diyebiliriz” şeklinde konuştu.

Açılışın diğer konuşmacılarından olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise konuşmasında Adana için yapılan her iyi işte desteklerini esirgemeyeceklerini dile getirerek geçmişin aksine Adana’da atanmışların ve seçilmişlerin uyum içinde kavga etmeden çalıştığına değindi.

Açılış konuşmalarının ardından kurdele kesilerek seronomi sonlandırıldı. Açılış seronomisinin ardından protokol üyeleri ve misafirler tespih stantlarını ziyaret etti.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,
FY Ajans