Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

TÜMSİAD’dan Akdeniz Bölgesi’nde Fuar

21 Mart 2018 - 612 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»TÜMSİAD’dan Akdeniz Bölgesi’nde Fuar
TÜMSİAD’dan Akdeniz Bölgesi’nde Fuar

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şubesi önderliğinde yapılması planlanan sektörlerin buluşma zirvesi için start verildi. Uzun soluklu yapılan ön çalışmalar sonrasında Adana’da ilkinin yapılması planlanan zirve için çalışmalar başladı.

TÜMSİAD Akdeniz Bölge Başkanı İbrahim Alimoğlu, Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca, Adana Şube Başkan Yardımcısı Oğuz Akkaya, Adana Şube Başkanvekili Hakan Özdeğer, Adana Şube Üyesi Filiz Yıldırıcı ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda, Nisan ayı içerisinde yapılması planlanan sektörler buluşması fuarı için alınan kararın ülke, bölge ve kent ekonomisine sağlayacağı katkılar ve firmaların elde edeceği ticari pazar payı konuşuldu.

Toplantıya başkanlık eden Akdeniz Bölge Başkanı Alimoğlu, ticari rekabetin çok hızlı olduğu, bu anlamda teknolojinin ve sosyal medya reklamlarının etkin olduğu bu dönemde tanıtımların, firmaların marka değeri bakımından etkili olmasını sağlamakla birlikte ticari birlikteliklere adım atılması noktasında yeterli olduğunu söyledi. Fuarların, dünya genelinde sektörlerin büyümesinde etkin rol oynadığına dikkat çeken Alimoğlu, şöyle konuştu:

“Firmalarımızın pazar payını büyütmeye çalışırken en dikkat ettikleri noktalar lojistik fiyatlarının, hammadde ve sabit giderlerin minimize edilmesidir. Bu doğrultuda en çok tercih edilen ve doğru büyüme noktası bölge içerisindeki firmalar ile çalışmalıdır. TÜMSİAD Akdeniz Fuarı’nda planlanan katılımcı firmalara ilgili talebi doğrudan, kısa sürede ve en etkili biçimde yakalama imkânı verecektir. Burada birinci ana temel unsurumuz bölgedeki illerimizde bulunan TÜMSİAD üyelerinin birbirlerini ticareten yakından tanımasını sağlamaktır. Günümüzde farklı sektörlerde faaliyet gösteren pek çok firmanın karşı karşıya olduğu en önemli sorunlardan bir tanesi üreticileri ile tüketiciler arasındaki fiziksel mesafenin son derece artmış olması bu iki grup arasında sınırlı düzeyde bir iletişim kurulabilmesidir. Üreticiler bu şartlar altında, giderek zorlaşan rekabet koşulları içersinde bir yandan yeni ve kaliteli üretim teknolojileri geliştirmeye, bir yandan rakipleri izlemeye bir yandan da mevcut ve potansiyel müşterilerine ulaşmaya, onların düşünce istek ve beklentilerini belirlemeye çalışmakta ve haliyle son derece zorlanmaktadırlar.”

Adana Şube Başkanı Kutluca da yapılacak olan sektörler buluşmasının firmalara büyük katkı sağlayacağını belirterek, şunları söyledi:

“Böyle bir organizasyon hem kent ekonomisi hem de bölge ekonomisine katkı sağlayacaktır. Bölgedeki işletmelerimizin birbirleri ile tanışma ve ticari hacmi arttırarak firmalarımıza büyüme hacmi sağlayacaktır. Fuar organizasyonları katılımcı firmalar için bu kadar önem arz ederken TÜMSİAD olarak planlanan çalışma ile katılacak olan firmalarımız en üst seviyede katkı sağlaması ve planlanan amaca ulaşması bakımından bizler tüm kadro olarak seferber olarak çalışmalarımızı titizlikle yapacağız. Bu anlamda bölgedeki şubelerimiz Adana, Kozan, Osmaniye, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Antalya, Isparta, Burdur’daki TÜMSİAD üyelerinin sektörleri ve ticari hacimleri değerlendirilecek. Elde edilen bilgilere göre yakın iller ile ticaret yapma kapasitesi bulunan firmalarımızın illerdeki potansiyel hedef kitleleri tespit edilecek. Bu tespitler doğrultusunda fuara katılacak olan TÜMSİAD üyelerinin iş birlikteliği yapabileceği firmalar ile direkt irtibata geçilerek, firmalar arasında bir birbirlerini tanıma noktasında görüşmeler sağlanacak. Ayrıca, ziyaretçiler fuar alanında katılımcı firmaları karşılaştırma şansına sahip olduklarından ürünlerin performans fiyat kalite, hizmet açısından üstünlüklerini ortaya koymak için önemli bir fırsat yakalayacaklar.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans