Dolar : Alış : 19.1532 / Satış : 19.1878
Euro : Alış : 20.8450 / Satış : 20.8825
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1394 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

TARIM FUARI YOĞUN KATILIMLA AÇILDI

03 Kasım 2022 - 106 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»TARIM FUARI YOĞUN KATILIMLA AÇILDI
TARIM FUARI YOĞUN KATILIMLA AÇILDI

Bu yıl 15.’si düzenlenen Adana Tarım ve Sera Bahçe Fuarı yoğun katılımın gerçekleştiği açılış töreni ile kapılarını ziyaretçilerine açtı.


TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen açılışta, TÜYAP Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Vali Dr. Süleyman Elban ile Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci birer konuşma gerçekleştirdi. Tarım, hayvancılık ve bahçecilik alanında geniş yelpazede ürün, teknoloji ve hizmet sunan fuarda 100’ün üzerinde firma ve firma temsilciliği; tohumculuk, seracılık, bahçecilik, çiçekçilik, tavukçuluk, süt endüstrisi, agro-bilişim gibi özel alanların yanı sıra en yeni tarım-hayvancılık mekanizasyon ve teknolojileri ziyaretçilere tanıtacak.

Fuar açılışında konuşan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ise şunları söyledi:

“Arazi toplulaştırmasından sulanabilir alanlara, tarımsal mekanizasyondan üretilen ürünlerin katma değerli hale getirilmesine, kırsal turizmden tarımla ilgili bütün faaliyetlere sürekli destek verdik. 2002’den beri verilen destek miktarı 1,8 milyar lira, bu yılın sonu itibarıyla 39,2 milyar lira. Bu yıl, Toprak Mahsulleri Ofisimiz yaklaşık 50 milyar liralık alım yaptı. Buğdayından arpasına, mercimeğinden nohuduna, Karadeniz bölgesi için fındığı, Ege bölgesi için üzümü alıp üreticilerimize bu konularda yardımcı olmanın gayreti içerisinde olduk. Gayri safi milli hasıla içerisinde tarımsal hasılamız önemli bir tırmanış gösterdi. Şu anda Avrupa’da birinci, dünyada da 4’üncü sıradayız. Bu yönü itibarıyla da tarım, bu ülkede asla ihmal edilmedi, bundan sonra da edilmeyecektir.”

20’nin üzerinde ülkeden ve Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçiyi ağırlayacak olan fuar 1-5 Kasım tarihleri arasında açık olacak.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,
FY Ajans