Dolar : Alış : 27.3767 / Satış : 27.4260
Euro : Alış : 29.0305 / Satış : 29.0828
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1485 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

TARİHİ BİNADA SON MECLİS TOPLANTISI

13 Temmuz 2022 - 211 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»TARİHİ BİNADA SON MECLİS TOPLANTISI
TARİHİ BİNADA SON MECLİS TOPLANTISI

1894 yılında pamuk ticaretinin düzenli bir şekilde yapılmasını sağlamak ve denetlemek üzere Ticaret ve Ziraat Bakanlığının emri ile kurulan Adana Ticaret Odası, yaklaşık 70 yıldır hizmet verdiği tarihi binasında son Meclis Toplantısı’nı yaptı.

Geçmişten günümüze Adana ticaretine yön veren ve kentin en eski yerleşim birimlerinden birisi olan Abidinpaşa Caddesi’ndeki tarihi binada düzenlenen Temmuz Ayı Meclis Toplantısı’nda bir tarihe imza atıldı.

ATO Meclis Başkanı İsmail Acı, içinde bulundukları 128 yıllık tarihi binada kent ticaretine yön verildiğini anımsatarak, kente kazandırdıkları yeni hizmet binasının hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, sözlerine başladı.

Acı, “Ağustos ayı meclis toplantımızı inşallah yeni heyecan ve yeni projelerle birlikte, yeni hizmet binamızda gerçekleştireceğiz. Dolayısıyla 128 yıllık tarihi binamıza veda ediyoruz. Bu toplantı, bu tarihi binada yapmış olduğumuz son toplantı oluyor. Sizler de tarihe tanıklık etmiş oluyorsunuz” dedi.

Temmuz ayı içerisinde idrak edilecek mübarek Kurban Bayramı ve Gadir Hum Bayramı’nı tebrik eden Meclis Başkanı Acı, ülke genelinde büyük üzüntü yaratan iki cinayet vakasını da kınadı. Acı, “Bir doktorumuz ve avukatımız görevleri başında şehit edildi. Bu tip cinayetlerin ardından söylenecek çok bir sözümüz kalmıyor maalesef. Ancak ben her iki olayın faillerinin cezasız kalmamasını ve tekrarının yaşanmaması için tüm yetkilileri meclisimiz adına göreve davet ediyorum” diye konuştu.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe ise yaptığı konuşmada, üyelerine daha modern ve günün ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde hizmet sunabilmek için kuruluşunun 125’inci yılında temelleri atılan yeni hizmet binasının artık üyelerine hizmet vermeye hazır olduğunu bildirdi.

“Yeni hizmet binamız, bu dönem meclisinin eseri olacaktır” diyen Atila Menevşe, yeni hizmet binasının yapımında emeği geçen herkesi tebrik ederek, “Hizmet binamız için herkesin çok büyük emekleri oldu. Bu binanın şehrimize kazandırılmasında bizi cesaretlendiren üyelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Turhan Cemal Beriker Bulvarında inşa ettiğimiz ve kentimizin sembol yapıları arasına girecek yeni hizmet binamızı en ince ayrıntılarına kadar planlayarak en kusursuzu inşa etmek için çaba harcadık. İnşallah 25 Ağustos tarihindeki olağan meclis toplantımızı yeni hizmet binamızda gerçekleştireceğiz” dedi.

Menevşe, konuşmasının sonunda mübarek Kurban Bayramı’nı da tebrik ederek, hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından ATO’nun 52’nci Meclis Toplantısı dilek ve temenniler ile son bulurken, Tarihi Meclis Salonunun Fuayesinde geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleştirdi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , ,
FY Ajans