Dolar : Alış : 32.9069 / Satış : 32.9662
Euro : Alış : 35.8082 / Satış : 35.8727
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1590 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Sözlü’den AKP Sözcüsü Çelik’e ‘adaylık’ daveti

27 Ekim 2018 - 716 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Sözlü’den AKP Sözcüsü Çelik’e ‘adaylık’ daveti
Sözlü’den AKP Sözcüsü Çelik’e ‘adaylık’ daveti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü Muhtarlar Haftası münasebetiyle düzenlenen toplantının son oturumunda Ömer Çelik’in MHP Lideri Bahçeli’ye yönelik söylediği “Cumhurbaşkanımıza gösterilmesi gereken saygı AK Parti’nin kırmızı çizgisidir” sözlerine sert tepki göstererek “Liderimiz Devlet Bahçeli bizim koyu kırmızı çizgimizdir. Sayın Genel Başkanımızın muhatabı hiç bir zaman AKP sözcüsü değildir. Sayın sözcü Cumhurbaşkanının gözüne girmek istiyorsa, AKP’ye faydalı işler başarmak istiyorsa AKP’nin bu kadar istediği Adana’ya gelip aday olsun. Genel Başkanımızla muhataplıktan uzak dursun” diyerek sert tepki gösterdi

“HİZMETLERİMİZİN EN YAKIN TAKİPÇİSİ LİDERİMİZ BAHÇELİ’DİR”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Muhtarlar Haftası münasebetiyle düzenlenen son oturumda merkez ilçelerin mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Milliyetçi ve üretken belediyecilik anlayışı ile hareket ederek kentin gelecek yüz yılını inşa ettiklerini ifade eden Başkan Sözlü, konuşmasının devamında “Milliyetçi üretken belediyecilik fikrinin sahibi hemşehrimiz Sayın Devlet Bahçelidir. Adana’daki hizmetlerimizin en yakın takipçisi de kendisidir” dedi.

“TÜM HAKSIZLIKLARA RAĞMEN DİMDİK DURMUŞTUR”

MHP Lideri’nin 15 Temmuz sonrası duruşunu  “Sayın Genel Başkanımız Türkiye’nin 15 Temmuz’dan sonra girmiş olduğu süreçte önemli bir rol üstlenmiş, kendisine ve partimize yönelik tüm haksızlıklara rağmen devletin bekası yönünde tavır koymuştur. Cumhuriyetin kurucu ilkeleri söz konusu olduğunda hiç kimseye sorumluluk duymadan devletimizin temel kazanımlarına olan inancıyla dik durmuştur.” diyerek anlattı.

“SAYIN ÇELİK SINIRI AŞMAYIN”

Türkiye gündemine düşen MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ‘af’ konusu ile ilgili öneri ve sözlerine AKP Grup Sözcüsü Ömer Çelik’in verdiği “Sayın Cumhurbaşkanımız bizim kırmızı çizgimizdir” sözlerine cevap veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, sözlerine “İşte bu duruş bazen bazılarının vücut kimyasını bozuyor. Sayın Cumhurbaşkanımız af ile ilgili bir değerlendirme yaptı. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli de bu açıklamaya bugün zarif bir dille cevap vermiş, uyuşturucu tacirleri ile MHP’yi örtüşür gösteren bir dili zarif bulmadığını ifade etmiştir. AKP Sözcüsü Çelik, “Sayın Cumhurbaşkanımız bizim kırmızı çizgimizdir” diye bir değerlendirme yapmış. Hemşerimiz AKP Sözcüsü Sayın Çelik Sayın Cumhurbaşkanının gözüne girmek için sanıyorum ki kendine yeni bir metot geliştirmiş bulunuyor. Sayın Çelik göze girmek noktasında gayret için siz de sınırı aşmayın, Devlet Bahçeli bizim koyu kırmızı çizgimizdir” diyerek devam etti.

“SÖZCÜ ÇELİK GELİP ADANA’DAN ADAY OLSUN”

Başkan Sözlü, sözlerini şu cümlelerle noktalandırdı: “Sayın Genel Başkanımızın muhatabı hiç bir zaman AKP sözcüsü değildir. Sözcü Cumhurbaşkanının gözüne girmek istiyorsa, AKP’ye faydalı işler başarmak istiyorsa AKP’nin bu kadar istediği Adana’ya AKP için en yakışan aday olacaklardır. AKP’lilerin çok arzu ettiği Büyükşehir’i almak için Adana’ya gelsin. Genel Başkanımızla muhattaplıktan uzak dursun” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans