Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

SEYTİM’Lİ GENÇLERDEN BÜYÜK BAŞARI

03 Nisan 2023 - 197 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»SEYTİM’Lİ GENÇLERDEN BÜYÜK BAŞARI
SEYTİM’Lİ GENÇLERDEN BÜYÜK BAŞARI

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın yenilikçi fikirlerin hayata geçirilebilmesine olanak sağlamak amacıyla hizmete açtığı Seyhan Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (SEYTİM) başarılarına bir yenisini ekledi.

Daha önce REX 2022 ve ROOT 2022 Türkiye Geneli Robotik Kodlama yarışmalarında Türkiye Şampiyonluğu’nun da arasında bulunduğu dereceler elde eden SEYTİM, RobotexTurkey Ege Bölge Finali’ndekatıldığı üç takımla derece elde ederek Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirilen RobotexTurkey Ege Bölge Finali’nde 182 takım Türkiye finallerine katılabilmek için 18 ayrı kategoride yarıştı.

Yarışmalarda “Kızların İtfaiyeciliği”kategorisinde yarışan SEYTİM takımı birincilik, “Mblock Çizgi İzleyen” ile “NordicFolkrace” kategorilerinde yarışan SEYTİM takımları da ikincilik dereceleri elde etti.

Üç takım da bu derecelerle Antalya’da yapılacak olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Başarılı sonuçlar elde eden SEYTİM takımlarını kutlayan Başkan Akif Kemal Akay, “Gençlerimiz hem bugünümüz hem de geleceğimiz. Gençlerimizin elde ettiği başarılar, geleceğe dair umutlarımızı tazeliyor.  Gençlerimize her alanda inanıyor ve güveniyoruz. Başarılarından dolayı takımlarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans