Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

SEYHAN’IN YENİLİKÇİ GERİ DÖNÜŞÜM PROJELERİ ÖRNEK OLUYOR

15 Kasım 2023 - 181 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»SEYHAN’IN YENİLİKÇİ GERİ DÖNÜŞÜM PROJELERİ ÖRNEK OLUYOR
SEYHAN’IN YENİLİKÇİ GERİ DÖNÜŞÜM PROJELERİ ÖRNEK OLUYOR

Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi’nin, “Yeşil Mutabakat” çerçevesinde faaliyet gösteren kompost üretim ve geri dönüşüm tesisleri Polonya ve Yunanistan’dan gelen Erasmus+ öğrencilerini ağırladı.

Doğu Akdeniz Eğitim Derneği’nin Erasmus+ programı kapsamında Polonya ve Yunanistan ortaklarıyla birlikte yürüttüğü “Be GreenwithPre-Cycling, Barteringand Zero Waste” projelerinin Adana hareketliliği kapsamında ilk durağı Kompost Üretim Tesisi oldu.

Semt pazarlarından toplanan organik atıklarının toprağı iyileştirip zenginleştiren ve gübrenin alternatifi olarak da kullanılabilen komposta nasıl dönüştürüldüğünü yerinde gören Erasmus+ öğrencilerine, kompostla yetiştirilen tıbbi aromatik bitkiler armağan edildi.

ÖTL Geri Kazanım ve Esnek Zemin Kaplaması Üretim Tesisinde ise öğrenciler,  ömrünü tamamlamış motorlu taşıt lastiklerinin parklarda ve çocuk oyun alanlarında kullanılan esnek zemin kaplama üretim sürecine tanıklık ettiler.

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Dr.Zeki Bozkurt, yabancı konuklara Seyhan Belediyesi’nin yenilikçi geri dönüşüm uygulamaları hakkında detaylı bilgiler verdi.

Proje ekibi daha sonra Başkan Akif Kemal Akay’ı da makamında ziyaret etti. Başkan Akay,  Seyhan Belediyesinintüm projelerinde çevreyi ve dünyayı korumayı esas alan bir anlayışla hareket ettiğini vurguladı.Akay ve konukları Seyhan Belediyesi olarak doğal kaynakları korumak için neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans