Dolar : Alış : 13.5932 / Satış : 13.6177
Euro : Alış : 15.2159 / Satış : 15.2433
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana10°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1111 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

SEYHAN’DAN GENÇLERE BİR MÜJDE DAHA

15 Şubat 2021 - 185 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»SEYHAN’DAN GENÇLERE BİR MÜJDE DAHA
SEYHAN’DAN GENÇLERE BİR MÜJDE DAHA

SEYHAN’DAN GENÇLERE BİR MÜJDE DAHA

Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, halkın ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda güncellediği hizmetlerle takdir toplamaya devam ediyor. Yeşilyurt, Fatih ve Yeşilyuva mahallelerinde daha önce sadece taziye evi olarak kullanılan binaların bir bölümü, halkın ihtiyaçları ve gençlerin bilgiye erişim sorunlarının çözümü doğrultusunda yenilenip, Bilgi Evlerine dönüştürüldü. Başta öğrenciler olmak üzere, bilgiye erişmek isteyen tüm vatandaşlar için uğrak merkezi haline gelen bilgi evleri, Covid-19 pandemisinin neden olduğu eğitim eksikliğini tamamlayıp, ev rahatlığında bilgiye erişimin de adresi oldu.

GENÇLERİN BİLGİYE ERİŞİM SORUNU BİLGİ EVLERİ İLE AŞILIYOR

Covid-19 pandemisiyle mücadele kapsamında uzaktan eğitime geçilmesi nedeniyle öğrencilerin yaşadığı bilgiye erişim sorunu, Seyhan Belediyesi’nin Bilgi Evleri ile aşılıyor.

“Önce sağlık” anlayışıyla, oturma düzeninin sosyal mesafeye göre düzenlendiği Bilgi Evleri’nde havalandırma ve hijyen konusunda  azami özen gösteriliyor.

Gençlerin ateşleri ölçülüp, maske ihtiyacı giderildikten sonra yararlanabildiği bilgi evlerinde, kütüphane, e-kütüphane, öğrencilerin derslerini evlerinde ve okullarındaki kadar rahat yapabileceği huzurlu bir ortam ile teknolojik araç ve gereçler sunuluyor.

SAKİN BİR ÇALIŞMA ORTAMI, TEKNOLOJİK ARAÇ-GEREÇ OLANAĞI VE BOLCA İKRAM

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, pandemi sürecinde uzaktan eğitimin bir ihtiyaç haline geldiğini anımsatarak, “Biz kendi evinde uzaktan eğitim imkanı olmayan, evinde ders çalışma olanağı bulunmayan, maddi imkansızlık nedeniyle bilgiye erişimde sıkıntı yaşayan gençlerimize hizmet vermeye çalışıyoruz. Gençlerimize sakin bir çalışma ortamı, teknolojik araç ve gereç olanakları olan bir mekan sunup, çay, kahve, çorba, atıştırmalık gibi ikramlarda bulunuyoruz”  dedi.

‘‘EĞİTİMİ EĞLENCELİ HALE GETİRECEK ETKİNLİKLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ’’

Bilgi Evleri’nde görev yapan eğitmenlerin de verdikleri kurslarla öğrencilerin eğitimlerindeki açıkları kapatmalarına yardımcı olduklarını aktaran Başkan Akay, ileriki dönemde eğitimi eğlenceli hale getirecek farklı kursları ve etkinlikleri hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.

‘‘GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ’’

Başkan Akay, “Gençlerimizin belediyemizin sunduğu bu olanaklardan olabildiğince çok yararlanmasını istiyoruz. Çünkü onlar bizim geleceğimiz” diye konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans