Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

SEYHAN’DA HEDEF“ENGELSİZ BİR YAŞAM”

15 Şubat 2022 - 270 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»SEYHAN’DA HEDEF“ENGELSİZ BİR YAŞAM”
SEYHAN’DA HEDEF“ENGELSİZ BİR YAŞAM”

“Daha çağdaş ve yaşanabilir bir Seyhan” hedefiyle, kentte yaşayan yurttaşların yaşam kalitesini yükseltmeye çalışan Akif Kemal Akay yönetimindeki Seyhan Belediyesi, engelli bireylerin toplumsal yaşama daha etkin katılımı sağlamak için engelleri kaldırmaya devam ediyor.

TOPLUMSAL YAŞAMA KATILIMIN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILIYOR

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, geride kalan 2021 yılında engelli vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda, ihtiyaç sahibi engellilere ihtiyaçları olan donanımları ulaştırıp, toplumsal yaşama katılımlarının önündeki engelleri kaldırdı.

ENGELLİLERİN YAŞAMINI KOLAYLAŞTIRAN DONANIM DESTEĞİ

2021 yılında ihtiyaç sahibi engellilere 178’ü manüel, 114’ü akülü,  olmak üzere 292 tekerlekli sandalye, 50 görme engelli bastonu, 20 yürüteç ile destek olan Seyhan Belediyesi, özel bakıma ihtiyacı olan75 kişiye hasta karyolası, ihtiyaç sahibi 5 kişiye şişme hasta yatağı, 10 kişiye klozetli tekerlekli sandalye ve 901 hasta alt bezi yardımında da bulundu.

ENGELSİZ TAKSİ

Engellilere 7 noktada akülü sandalye şarj istasyonu hizmetinin yanı sıra; “Engelsiz Taksi” uygulamasıyla, engelli ve yürüme güçlüğü çeken yaş almış bireylerin evleri ile hastane, kaymakamlık, postane, adliye, banka vb. kamu kurum ve kuruluşlarındaki işleri ile havaalanı, tren istasyonu, otogar, düğün, sinema, konser gibi sosyal etkinlikler arasındaki nakli de ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLDÜRÜLDÜ

Engelli çocuklara yönelik gerçekleştirilen bayram ziyaretlerinde de çocukların yüzünü bir nebze de olsa güldürmek için etkinlikler düzenlenip, armağanlarla çocuklar sevindirildi.

HEDEF ENGELLİ BİREYLERİN YAŞAMINI KOLAYLAŞTIRMAK

Toplumsal yaşamın barındırdığı farklı özelliklere sahip tüm değerleriyle bir bütün olduğunu vurgulayan Başkan Akay, engelli bireylerin tüm hizmetlere engelsiz bireyler gibi hiçbir engelle karşılaşmadan erişimini sağlayıp, yaşamlarını kolaylaştırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Akay, “Engelli yurttaşlarımızın, diğer yurttaşlarımız gibi Seyhan’da mutlu, huzurlu bir yaşam sürmelerini sağlamaya çalışıyoruz”  dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans