Dolar : Alış : 31.0047 / Satış : 31.0605
Euro : Alış : 33.5620 / Satış : 33.6225
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

SEYHAN’DA EŞİTLİK DOSTU İŞYERLERİ ARTIYOR

12 Kasım 2021 - 245 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»SEYHAN’DA EŞİTLİK DOSTU İŞYERLERİ ARTIYOR
SEYHAN’DA EŞİTLİK DOSTU İŞYERLERİ ARTIYOR

Seyhan Belediyesi’nin kadınların iş yaşamında daha etkin olarak yer almalarını teşvik etmek ve kadınların ekonomi üzerindeki olumlu etkilerinin fark edilmesini sağlamak amacıyla başlattığı projede belirlenen şartlara uyan ve eşitlik dostu üç işyerine daha “Mor Bayrak” tabelası verildi.

ÜÇ İŞ YERİ DAHA “MOR BAYRAK” ALDI

Kadınların iş yaşamında daha çok istihdam edilmesi konusunda öncülük yapan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, üçü de Gürselpaşa Mahallesi’nde faaliyet gösteren kadın girişimcilerin işletmelerini ziyaret etti. İşletme sahiplerini kadın-erkek eşitliğini gözeten çalışma anlayışları için kutlayan Başkan Akay, işletme sahiplerine bol kazanç diledi.

ÇAĞDAŞ UYGARLIK HEDEFİNE KADINLAR OLMADAN ULAŞMAK ÇOK GÜÇ

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş medeniyet hedefine kadınlar olmadan ulaşılmasının çok güç olduğunu belirten Başkan Akay, “Kurtuluş Savaşı’nı kadınlar ve erkekler birlikte kazandı. Cumhuriyeti kurup devrimleri gerçekleştirenler de yine kadınlar ve erkeklerdi. Kadınların yaşamın her alanında daha çok olması ve görünür hale gelmesi gerek. Çağdaş bir uygarlık hedefine  kadınlar ve erkekler birlikte ulaşacağız” diye konuştu.

İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATI HARÇLARINDA İNDİRİM

Seyhan Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Mor Bayrak Eşitlik Dostu İşyeri” projesinde işletmelere işyeri açma ve çalışma ruhsatı harçlarında yüzde 20 oranında indirim olanağı da sağlanıyor.  

ARANAN KOŞULLAR

“Eşitlik dostu işyeri” statüsüne kavuşmak isteyen işletmelerde, “işverenin kadın girişimci olması”, “sigortalı çalışan kadın sayısının yüzde 50 ve üzerinde olması”, “işyerinde kadınlar için ayrı tuvalet bulunması”, “işyerinin engelli erişimine uygun bulunması”, “işyerinin kaliteli ve temiz hizmet vermesi” koşulları aranıyor.

BAŞVURU RUHSAT VE DENETİM MÜDÜRLÜĞÜNE

Bu koşulları sağlayan işletmelere, tasarımı Seyhan Belediyesi tarafından yapılan “Mor Bayrak Eşitlik Dostu İşyeri” tabelası asılıyor. Mor Bayrak Eşitlik Dostu İşyeri statüsü kazanmak isteyen işletme sahiplerinin, Seyhan Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğüne başvurması gerekiyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans