Dolar : Alış : 32.1311 / Satış : 32.1890
Euro : Alış : 34.8820 / Satış : 34.9449
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1572 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

“Seyhan’a Yarış Pisti Yapılmasını Sağlayacağım”

06 Eylül 2018 - 2.062 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»“Seyhan’a Yarış Pisti Yapılmasını Sağlayacağım”
“Seyhan’a Yarış Pisti Yapılmasını Sağlayacağım”

Adana Çevirme Radar Grubu Kurucu Başkanı Fırat Çınar, MHP Meclis üyesi olması durumunda Seyhan’a bir yarış pisti hedefi olduğunu belirterek, “Gençler trafikte hız yapmasın, içindeki enerjiyi yarış pistinde atsın diye böyle bir proje düşünüyorum” dedi.

Adana Çevirme Radar Grubu Kurucu Başkanı ve MHP Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayı Fırat Çınar, FY Ajans Genel Müdürü Filiz Yıldırıcı’yı ziyaret etti. Ziyarette, yaptıkları çalışmalarından bahseden Çınar, 4 yıl önce Facebook üzerinden Adana Çevirme Radar Grubu’nu kurma amacının “sürücülerin hız yapmasını ve olası kazaları engellemek” olduğunu söyledi. Grubun kısa sürede binlerce üyeye ulaştığını dile getiren Çınar, grubun zamanla kentin en büyük iyilik hareketine dönüştüğünü kaydetti. Çınar, “Acil kan ihtiyacı olan hastalara kan buluyoruz, öğrencilere burs veriyoruz, engellilere tekerlekli sandalye dağıtıyoruz, kayıp çocukları buluyoruz, düşürülen cüzdan, anahtarları sahiplerine ulaştırıyoruz. 2017 yılı içinde 100 engelliye tekerlekli sandalye dağıttık. Okulların açılmasıyla birlikte 100 öğrenciye online dershane bursu vereceğiz. Yine bu ay içinde engelliler için 20 adet tekerlikli sandalye dağıtımı yapacağız” dedi.

Grup dayanışmasıyla 3 bin Türkmen aileye gıda yardımı yaptıklarını anlatan Çınar, “Ordumuz Afrin’e girdiğinde 2 bin 500 araç ve 10 bin kişiyle sınıra gittik. Askerimize büyük moral oldu. 24 askerimiz şehit edildiğinde bin 200 araçla terörü protesto ettik. Türkiye’nin hemen her ilinden ve 102 ülkeden takip ediliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Meclis Üyesi Olmak İstiyorum”

Çınar, bu iyilik hareketinin yanı sıra daha büyük kitlelere hizmet amacıyla Seyhan MHP Meclis Üyesi olmak istediğini belirterek, şöyle konuştu:

“Meclis üyesi olmam durumunda Seyhan’a bir yarış pisti yapılmasını sağlayacağım. Gençler trafikte hız yapmasın, içindeki enerjiyi yarış pistinde atsın diye böyle bir projem var. Ayrıca vergi toplamak, diğer hizmetler için de mobil araç uygulaması gibi proje düşünüyorum. Daha yeşil bir Seyhan için çalışacağız. Çocuk parklarına özel güvenlik konulması, uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadele edip gençleri bataktan kurtaracağız. Rehabilite merkezleri açacağız. Çocukları bağımlı olan ailelere de destek olacağız. Adana ve Adanalı hemşehrilerimiz için elimizi taşın altına koymak gerektiğine inanıyorum. Daha güzel, daha yeşil, daha yaşanılabilir bir şehir için hepimize görev düşüyor.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans