Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Sarıhamzalı yüzme havuzu’nda ilk kulaçlar atıldı

20 Haziran 2022 - 333 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Sarıhamzalı yüzme havuzu’nda ilk kulaçlar atıldı
Sarıhamzalı yüzme havuzu’nda ilk kulaçlar atıldı

Çocukların ücretsiz  faydalanacağı Sarıhamzalı yüzme havuzu kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı açılış töreni sonrasında hizmete girdi ve ilk kulaçlar atıldı.

“KANALLARDAKİ ÖLÜMLERİ ÖNLEMEK İÇİN

HAVUZLAR ÇOK BÜYÜK BİR ÖNEM TAŞIMAKTA”

Göreve geldikleri ilk günden itibaren sosyal belediyeciliği esas aldıklarını belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Çalışmalarımızın en önemlilerinden bir tanesi  spor. Kötü alışkanlık ve teknoloji bağımlılığından arınmanın da en temel yollarından bir tanesi spordur. Adanamızda spor denilince akla gelen öncelikli branşlar arasında yüzme gelir. Yüzme yaşam boyu sürecek ve herkesin yapabileceği bir daldır. Her sene kanallardaki ölümleri önlemek için havuzlar çok büyük bir önem taşımaktadır” dedi.

FUTBOL SAHASI VE TENİS KORTUDA YER ALMAKTA

Sarıhamzalıda hizmete giren tesiste futbol sahası ve tenis kortu’nunda bulunduğunu ve kompleks olarak düşünülmesi gerektiğini vurgulayan  Başkan Akay, “ Buranın yanı sıra yedi ayrı noktada da haftanın belirli günlerinde  çocuklarımıza dört saat yüzme eğitimi sağlayacağız.  Her türlü malzemeler bizler tarafından karşılanacak. Geçmişte olduğu gibi “YENİLMEZ ARMADA” ruhunu yeniden canlandırmaya kararlıyız. Şampiyon yüzücüler yetiştirmek düşüncesindeyiz. Her hafta cuma günü bir açılış yaparak halkımız ile buluşacağız” diye konuştu.

BAŞKAN AKAY’A TEŞEKKÜR ETTİLER

Seyhan Belediyesi Sarıhamzalı Yüzme Havuzu’nun açılışına katılan Adana milletvekilleri Orhan Sümer,Ayhan Barut ve Sarıhamzalı Mahalle Muhtarı Mustafa Akbaş’ta törende yaptıkları konuşmalar ile Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a böyle güzel bir tesisi Sarıhamzalıya kazandırmasından dolayı teşekkür ettiler.

Açılışta, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, CHP Yüreğir İlçe Başkanı Bülent Öğrü, CHP Seyhan İlçe Kadın  Kolları Başkanı Dilek Özcan,  CHP Seyhan Gençlik  Kolları Başkanı Hasan Hüseyin Solmaz, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaş da yer aldı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,
FY Ajans