Dolar : Alış : 32.1311 / Satış : 32.1890
Euro : Alış : 34.8820 / Satış : 34.9449
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1572 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Sarıçam Kent Konseyi Kadın Meclisinden anlamlı toplantı

06 Aralık 2018 - 821 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Sarıçam Kent Konseyi Kadın Meclisinden anlamlı toplantı
Sarıçam Kent Konseyi Kadın Meclisinden anlamlı toplantı

“Kadına Şiddete, Şiddetin Her Türlüsüne Hayır”

Sarıçam Belediyesi ve Sarıçam Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından “Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” nedeniyle  “Kadına Şiddete Hayır” toplantısı düzenledi.

Sarıçam Kent Konseyi binasında düzenlenen toplantıya, Kadın Meclisi Başkanı Nurlu Erkan, Halk Sağlığı uzmanları Gülten Nur ve Aybüke Yılmaz, Şiddet Gören Kadınlara Destek Merkezinde görevli (ŞÖNİM) Ezgi Altun, Elif Bozdoğanoğlu, Sarıçam Belediyesi Basın yayın Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Gedik ve çok sayıda davetli kadın katıldı.

Toplantıya Sarıçam Belediyesi’nin yanı sıra Halk Sağlığı Merkezi, Adana Kadın Dayanışma Merkezi ve Sığınma Evi (AKDAM) ile Şiddet Gören Kadınlara Destek Merkezi (ŞÖNİM) de kadınlara bilgilendirme eğitimi verdiler.

Toplantıda konuşan Sarıçam Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurlu Erkan, “Bizler kadınlar olarak tüm yüreğimizle ‘Kadına şiddete hayır’ diyoruz. Bugün dünyada kadın ve kız çocuklarına yönelik giderek artan cinsiyete dayalı şiddetin son bulması için farkındalık ve duyarlılık oluşturmak amacıyla böyle bir toplantıyı düzenledik. Bu konuda, kadınların eğitilmesi önem taşımaktadır. Kadınlar şiddete uğradıktan sonra nerelere müracaat edecekleri ve haklarının neler olduğunu iyi bilmeleri gerekmektedir. Kadına şiddette ana unsur genelde erkektir. Erkeğin de bu konuda ayrıca eğitilip, bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Bizlere bu imkânı sağlayan Sarıçam Belediye Başkanımız Bilal Uludağ’a teşekkür ediyoruz ” dedi.

Daha sonra konuşan Halk Sağlığı Uzmanları Gülten Nur ve Aybüke Yılmaz katılımcılara, “Şiddet gören kadın ve çocuklarında oluşan sağlık problemleri” hakkında bilgi verirken, şiddetin gelecek nesiller için ne kadar tehlikeli olduğunu dile getirdiler. ŞÖNİM görevlileri Ezgi Altun ve Elif Bozdoğanoğlu ise merkezin işlevlerini ve şiddete maruz kalan kadınlar için yapılan yardım ve hizmetleri anlattılar. AKDAM ‘dan katılan Av. Muhal İkikardeş,  şiddete uğrayan kadınların kendileri ve aileleri için yasal hakların ve kendilerini nasıl koruyabilecekleri konusunu dile getirdiler. 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans