Dolar : Alış : 13.4431 / Satış : 13.4673
Euro : Alış : 15.2577 / Satış : 15.2852
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana11°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1108 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Sarıçam Belediyesi’nden Kapalı Semt Pazarı açılışı

11 Şubat 2019 - 485 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Sarıçam Belediyesi’nden Kapalı Semt Pazarı açılışı
Sarıçam Belediyesi’nden Kapalı Semt Pazarı açılışı

Sarıçam Belediyesi tarafından Orhangazi Mahallesi’nde yaptırılan Kapalı Semt Pazarı coşkulu bir kalabalığın katılımı ile açıldı. Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Sarıçam halkı her şeyin en güzeline layıktır. 3 değişik bölgede kapalı semt pazarları yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Sizlerin vereceği destekle de daha çok güzel şeyler yapacağız.” dedi.

Orhangazi Kapalı Semt Pazarı’nın açılışına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, MHP Adana İl Başkanı  Bünyamin Avcı, Yüreğir İlçe Başkanı Yıldıray Şener, Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma, İl Kadın Kolları Başkanı Dudu Yaşar, Taş Medreseliler İl Başkanı Sefer Tatlı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kuran-ı Kerim Tilaveti okunmasıyla başlayan ve saygı duruşu ile istiklal marşının okunmasının ardından kürsüye gelen Sarıçam Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Sarıçam adayı Bilal Uludağ,  5 yıla yakın bir zamanda söz verdikleri hizmetlerin tamamı gerçekleştirdikleri ifade etti. Başkan Bilal Uludağ, “Sizlere verdiğimiz sözler arasında Kapalı semt pazarları da vardı. Bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Sizlerin vermiş olduğu destekle önümüzdeki dönemde de daha güzel hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Marka şehir Sarıçam hayalimizi gerçekleştirmede en önemli etkenlerden birisi de, kalıcı eserler inşa etmektir. Açılışını yapmakta olduğumuz Orhangazi Kapalı Semt Pazarı da bu eserlerden birisidir. Orhangazi mahallemizde kardeşlerimiz yolların ortasında, yağmurun altında alışveriş yapmak zorunda kalıyorlardı.  Bu eserle birlikte daha güzel, daha rahat bir ortamda alış veriş yapma olanağına kavuşuyoruz. Bizim hayalimizdeki Orhangazi, bizim hayalimizdeki Sarıçam; vatandaşlarının ihtiyaçlarını büyük oranda karşılamış, yaşanabilir modern bir şehirde ne varsa fazlasıyla Orhangazi de, Sarıçam da olmasıdır.” diye konuştu.

Sarıçam’a yapılan yatırımların aralıksız olarak devam ettiğine dikkat çeken Başkan Uludağ, bugüne kadar Sarıçam’a ve Orhangazi’ye devasa yatırımlar yaptıklarını da anlatarak, konuşmasına şöyle devam etti:

“Orhangazi mahallemize Kapalı Semt Pazarı ile birlikte ayrıca, 27.500 m2 Asfalt, 1.600 myama, 52.000 m2Kilit parke taş, 2.700 mBordür, 1.200 m2 Stablize, 1.500 m2 yeni yol, Şehit Teğmen Selim Coşgun Parkı yaptık, ayrıca kimsenin hayalinde olmayan doğalgaz getirdik, Elektrik trafolarını, Sokak levhalarını yaptık.

Beş yıldır sizlere hizmet etmenin gururunu yaşıyorum. Projelendirip, temelini attığımız yerlerin açılışlarını yaparken, ilçemiz Sarıçam yeni tesislere, çağdaş görünüme kavuşuyor. Açılışı yapılan her tesis, temeli atılan her yatırım, esasen ülkemize yapılan saldırılara karşı cevabımızdır. Bizim esnafımıza olan güvenimiz tamdır. Ancak vatandaşların haklarını koruyabilmek amacıyla fiyat ve kalite denetimlerimizin tüm sıklığı ile devam edeceğinden de herkes emin olsun.

Sarıçam’ı şehirciliğin her alanında, her anlamda, kendine yetebilir, Parlayan Yıldız ve Marka Şehir haline getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Çalışmalarımızın merkezinde hep insan vardır.  Yapacağımız her işe, bu şehrin insanları ile beraber karar veriyoruz. Sarıçam’ı katılımcı belediyecilik anlayışı ile yönetiyor ve yönetmeye de devam edeceğiz. Belediyecilik alanında ulaştığımız her başarı, bizleri daha güzel işler yapmaya sevk edecektir.

Sözlerime son verirken, sizlerden Cumhur İttifakı’na destek istiyorum. Orhangazi Kapalı Semt Pazarımızın hayırlı olmasını diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyor; kendimi size, sizleri de Allah’a emanet ediyorum.”

SÖZLÜ: “ÜRETKEN BELEDİYECİLİK YAPIYORUZ”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, konuşmasına Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’a yaptığı güzel hizmetler ve Kapalı Semt Pazarı için teşekkür ederek başladı. Hüseyin Sözlü, Sarıçam’la beraber her zaman Adana’yı daha da ileriye taşımanın çabası içinde olduklarını belirterek, hiçbir ayırım gözetmeden Adana için çalıştıklarını söyledi.

Hüseyin Sözlü, “Özellikle yol ve köprüler konusunda önemli adımlar atarak Adana’ya yakışır eserler kazandırdık. Adana’da 3 köprü bulunurken, biz son 5 yılda sadece Seyhan nehri üzerinde 5 adet köprü yapıyoruz. Yani üretken belediyecilik anlayışıyla çalışıyoruz.”dedi.

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerin önemine de değinen Başkan Sözlü, Cumhur İttifakı’na sahip çıkılması gerekliliğini vurguladı. Sözlü, “AK Parti ve MHP İttifakı’nda gizli saklı hiçbir şey bulunmamaktadır. Buna hep birlikte sahip çıkmalıyız. Cumhur İttifakı’nın tüm ilçelerde ve Büyükşehir’i sizlerinde desteğiyle kazanacağına inancımız tamdır. Bu bir Beka meselesidir ve şakaya gelmez.

Yapılan konuşmaların ardından ise Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, MHP İl Başkanı Bünyamin Avcı, Yüreğir İlçe Başkanı Yıldıray Şener, Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma ve protokol üyeleri ile bazı vatandaşlar kurdeleyi hep birlikte keserek, Orhangazi Kapalı Semt Pazarı’nın Sarıçamlılara hayırlı olması dileğinde bulundular.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans