Dolar : Alış : 32.1311 / Satış : 32.1890
Euro : Alış : 34.8820 / Satış : 34.9449
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1572 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Sahil yolunda 3’üncü etap asfaltlama

14 Ocak 2019 - 671 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Sahil yolunda 3’üncü etap asfaltlama
Sahil yolunda 3’üncü etap asfaltlama

Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan Baraj Gölü kıyısındaki Adnan Menderes Sahil Yolu’nda lunaparktan Çobandede Parkı’na kadar olan güzergahı otoyol standartlarında asfaltla kapladı.

Sahil yolunda 3’üncü etap asfaltlama tamam

Adana halkının ortak kullanım alanı olan Seyhan Baraj Gölü kıyısındaki Adnan Menderes Sahil Yolu’nda gerçekleştirdiği yenileme projesiyle Adana’lıların takdirini toplayan Adana Büyükşehir Belediyesi, üçüncü etap asfaltlama çalışmalarını tamamladı. Böylece lunapark ile Çoban dede Parkı arasındaki 3.5 kilometrelik güzergah, otoyol standartlarında asfaltlanarak kent halkının kullanımına açılmış oldu.  
Başkan Hüseyin Sözlü’nün vizyon projeleri arasında ilk sıralarda yer alan Adnan Menderes Sahil Yolu’nun prestijini yükseltmek için kent estetiğine uygun peyzaj düzenlemelerini sürdüren Adana Büyükşehir Belediyesi, üçüncü etap olarak altyapısı tamamlanan 500 metrelik bölümde de asfaltlama çalışmalarına girişti. Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, güneşli havayı fırsat bilip, bitümlü sıcak karışım asfaltlama çalışmalarını Çoban dede Parkı’na kadar uzattı. Yüksek tempolu çalışmayla otoyol standartlarına yükseltilen güzergah Güney Marina’ya kadar erişti. 
Marina Port Ekolojik Çekim Merkezi Proje Yarışması’nda birincilik ödülü alan projeden yararlanarak hazırlanan Adnan Menderes Bulvarı Sahil Yolu Düzenleme ve Kültür Aksı Projesi’nde daha önce taşıt yolu, bisiklet yolu, yürüyüş-koşu yolu, dinlenme alanları, çocuk parkları, umumi tuvaletler, engelliler için cep otoparkları, 1000 araçlık otopark, büfeler ve dekoratif aydınlatmalar oluşturulmuştu. Sahil boyunca mevcut ağaçları koruyup, yeni fidanlar diken Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mevsimine uygun çiçekler ve çim ekimiyle Adnan Menderes Sahil Yolu’nun dört mevsim cazibe merkezine dönüştürmüştü. 
Seyhan Baraj Gölü’na nazır spor yapan, yürüyüşe çıkan ve piknik keyfi yaşayan vatandaşlar, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını takdir edip, sahil yolunun yanı sıra parkları, meydanları, bulvarları, köprüleri ve alt geçitleri peyzaj sanatlarıyla renklendiren Başkan Hüseyin Sözlü’ye hizmetlerinden dolayı şükranlarını bildirdi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , , , , ,
FY Ajans