Dolar : Alış : 27.1751 / Satış : 27.2240
Euro : Alış : 28.9027 / Satış : 28.9548
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1482 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Poşet Üretiminde Öncü “Uluışık Plastik”

27 Eylül 2021 - 437 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sektör Haberleri»Poşet Üretiminde Öncü “Uluışık Plastik”
Poşet Üretiminde Öncü “Uluışık Plastik”

Adana’da poşet üretiminin öncü firmalarından Uluışık Plastik’in işletme sahibi Vedat Uluışık, 300 Metre Kare alanda 30 ton üretimle başlayıp, 3 Bin 500 Metre Kare alanda 200 Ton üretime çıkardığı “poşet imalathanesini” ve gelecek hedeflerini İş’te Life Adana’ya anlattı.

Hanifi Aktaş/İş’te Life Adana

Kurulduğu 2010 yılından itibaren istikrarlı biçimde büyümesini sürdüren Uluışık Plastik Amb, Gıda, İnş, İth, İhr, San. Tic. Ltd. Şti, artan üretim hacmi ve geniş müşteri portföyüyle sektöründeki yükselişini sürdürüyor.  Uluışık Plastik firma Sahibi Vedat Uluışık, 30 Ton’la başladığı poşet üretimine 200 tonla devam ettiklerini, sipariş ettikleri makinelerin üretim sürecine dahil olması ile hedeflerinin 250 Ton üretime çıkacağını ifade etti. Adana Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nde bulunan üretim tesisinde “baskılı poşet, market poşet, hışır grubu poşet ve çöp poşeti imalatı yapan Uluışık Plastik, Mert Plastik markasıyla poşet üretimlerini sürdürüyor. Poşet üretiminde müşteri odaklı üretim yaptıklarını belirten Uluışık, “ ebat ve baskılı baskısız poşet ayrımımız yok, müşteri hangi ebatta hangi şekilde poşet isterse onun isteğine yönelik üretim yapıyoruz” dedi.

“Eskiden Müşteri Açısından Belirleyici Etken Kaliteydi Şimdi Fiyat”

Poşet üretiminde kaliteli ürünü uygun fiyata mal ettiklerini ifade eden Uluışık, bu durumun sebebini “eskiden müşteriler ürün talep ederken kaliteyi belirleyici etken olarak öne sürerdi şimdi ise fiyatı önceliyor” sözleri ile açıkladı. Bu gerçekliğin farkında olarak kaliteden ve müşteri taleplerinden ödün vermediklerini söyleyen Uluışık, “bu yaklaşımımız tercih edilmemizi ve öne çıkmamızı sağlıyor” dedi. Sektörlerinde öne çıkma ve düzenli büyümelerinin bir sebebini de yeniliklere uyum sağlayıp sürekli ilerlemeyi hedef edinmelerine borçlu olduklarını ifade eden Uluışık, “bu kadar büyüme bana yeter diyemezsiniz, mevcut rekabet ortamında bunu söylemek imkânsız. Yeniliklere ayak uydurmak ve sektörünüz ile ilgili gelişmeleri takip etmek durumundasınız” dedi.

Geri Dönüşümle Çevre Dostu Poşetler

Uluışık Plastik gibi duyarlı poşet imalatçılarının geri dönüştürülebilir poşetleri ile poşetler artık çevresel tehdit olmaktan çıkıyor. Geri dönüştürülebilir poşetleri hem yurt içi pazarına, hem yurt dışı pazarına ulaştıran Uluışık Plastik, büyüyen imalathanesi ve yeni makineleri ile geri dönüştürebilir poşet üretiminde de öncü olma niyetinde.

Kuruluşundan itibaren büyüme hedeflerini istikrarlı biçimde gerçekleştiren Uluışık Plastik’in Türkiye iç piyasasının yanı sıra birçok ülkeye ihracatı bulunuyor. Balkanlar ve Orta Doğu Ülkeri’nde Pazar payını artırarak, kaliteli poşetleri daha çok insana ulaştırmayı amaçlayan Uluışık Plastik, bu hedeflere ulaşmak adına yeni makineler ve uzman personeli ile öz verili çalışmalarına devam ediyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans