...
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1590 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Piyasalar için kritik görüşme

24 Aralık 2018 - 559 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Piyasalar için kritik görüşme
Piyasalar için kritik görüşme

ABD’de hükümetin kapanması ve Başkan Donald Trump’ın Fed Başkanı Powell’ı görevden alacağı söylentilerinin ardından Hazine Bakanı Steven Mnuchin ülkenin en büyük altı bankasının üst düzey yetkilileriyle piyasalar hakkında telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin Twitter’dan yaptığı açıklamada, ABD’nin en büyük altı bankasının üst düzey yöneticileriyle görüştüğünü kaydetti.

Bu açıklama, Trump’ın Fed Başkanı Powell’ı alacağı iddiaları ve hisse senedi piyasasında geçen hafta görülen sert satış dalgası ve hükümetin kısmi kapanmasından sonra geldi.

Hazine, Bakan Mnuchin’in tweet’ini ekleyerek yaptığı açıklamada, “CEO’lar tüketicilere, iş piyasalarına ve diğer tüm piyasa faaliyetlerine sağlanmak üzere bol miktarda likiditeleri olduğunu teyit etti” dedi ve “Mnuchin ayrıca, CEO’ların takas ya da teminat tamamlama konularında bir sorunlarla karşılaşmadığını ve piyasaların sorunsuz bir şekilde işlediğini teyit etti” şeklinde görüş bildirdi.

Mnuchin, açıklamasında, “ABD ekonomisinde, tüketiciler ve işletmeler tarafında güçlü faaliyet ile birlikte sağlam bir ekonomik büyüme görüyoruz” dedi.

Öte yandan, dolar, ABD Başkanı Donald Trump’ın Fed’in geçtiğimiz haftaki faiz artırımının ardından Başkan Jerome Powell’ı görevden almayı değerlendirdiğinin belirtilmesi sonrasında, G – 10 paralarının tamamı karşısında geriledi.

Bloomberg Dolar Spot Endeksi, geçtiğimiz hafta yüzde 0.5 düşmesinin ardından Pazartesi günü TSİ 08:25’te yüzde 0.22 düştü.

(Bloomberg HT)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans