Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Pandemi Movena’nın yükselişine engel olamadı

15 Ekim 2021 - 762 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sektör Haberleri»Pandemi Movena’nın yükselişine engel olamadı
Pandemi Movena’nın yükselişine engel olamadı

Mobilyada modern ve spor ürün gruplarıyla tüketicinin beğenisini kazanan Movena, pandemi sürecinde ihracat yaptığı ülke sayısını 12’den 24’e çıkardı. Yabancı ortaklı Movena Mobilya, Ocak ayında İstanbul TÜYAP’ta gerçekleştirilecek uluslararası mobilya fuarına katılarak ihracat yaptığı ülke sayısını 35’e çıkarmayı hedefliyor.

Gülseda Bildirici/İş’te Life Adana

Türkiye’nin mobilya üretiminde Adana’nın önemli bir yeri var. Türkiye’nin mobilya ihracatının yüzde 10’unun gerçekleştirildiği Adana’da mobilya markaları atak yapıyor. Bu markalar arasında yer alan yabancı ortaklı Movena, 4 bin 500 metrekaresi kapalı toplam 16 bin metrekarede üretim yapıyor. Modern ve spor mobilyada şık tasarımlı ürün gruplarına sahip olan Movena’nın Türk ortakları Ebru Barbaros ve Tekin Aslanbaş, faaliyetlerini İşte Life Adana dergisine değerlendirdi.

Movena Mobilya Yönetici Ortağı Tekin ASLANBAŞ, koltuk takımı, köşe takımı ve her türlü oturma grubunda markalarının modern ve spor ürünlerde öne çıktığını söylüyor. Yurtiçinde beğeni kazanan ürünlerinin yurtdışında da ilgi gördüğünü anlatan Aslanbaş, ayda 300 takıma yakın kapasiteleriyle ürünlerinin zincir mobilya mağazalarında satışa sunulduğunu belirtiyor.

Movena Yönetici Ortaklarından Tekin Aslanbaş da markalarının 2022’ye uluslararası bir mobilya fuarına katılarak başlangıç yapmayı hedeflediğini anlatarak, “25-30 Ocak 2022 tarihlerinde TÜYAP’ta gerçekleşecek İstanbul Mobilya Fuarı’na katılacağız. Uluslararası bu fuarda 180 metrekarelik alanda ürünlerimizi sergileyeceğiz. Burada Movena markasını yeni pazarlarla tanıtmış olacağız. Bu fuarla birlikte 35 ülkeye ihracat hedefimize ulaşmayı umuyoruz” diyor.

HEDEFİMİZDE BATI AFRİKA ve ABD VAR                           

Pandeminin zor koşullarına rağmen üretmeye devam ettiklerini belirten Barbaros, üretimlerinin yüzde 85’lik bölümünü ihraç ettiklerini hatırlatarak, bugüne kadar başta Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Umman olmak üzere, Irak, Azerbaycan Nijerya, Kamerun gibi toplamda 24 ülkeye ihracat yaptıklarını anlatıyor. Pandemi sürecinde 12 ülkeye yapılan ihracatın 24’e yükseldiğini belirten Barbaros, “Ortadoğu Ülkeleri ile başlayan ihracat serüvenimize Asya ve Afrika Ülkelerini de ekledik. Hedefimizde Batı Afrika ve Amerika Birleşik Devletleri yer alıyor” diyor.

PAZARDAKİ DEĞİŞİMİ AVANTAJA ÇEVİRDİK                                                  Dünya mobilya sektörünü de değerlendiren Barbaros, “Pandemiyle birlikte Çin ve Malezya önemli ölçüde Pazar kaybetti. İhracatta konteyner sıkıntısı da pazar kaybında önemli rol üstlendi. Bu sebeplerden dolayı birçok ülke mobilya tedarikinde yönünü Türkiye’ye çevirdi. Bunu avantaja dönüştürerek dış pazardaki etkinliğimizi artırmayı hedefliyoruz. Ürünlerimize hem yurtiçinden hem de yurtdışından yoğun ilgi gösterilmesini kalitemize ve tam zamanında teslimata verdiğimiz öneme bağlıyoruz. Çizgimizi bozmadan, tasarımda sürekli Ar-Ge çalışmasıyla Movena markasını dünyanın dört bir yanına duyuracağız” diye konuşuyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans