Dolar : Alış : 32.1452 / Satış : 32.2031
Euro : Alış : 34.8089 / Satış : 34.8717
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1571 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Otizmli Bireylere ve Ailelerine Destek Çalıştayı Mersin’de Düzenlendi

02 Nisan 2018 - 670 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Otizmli Bireylere ve Ailelerine Destek Çalıştayı Mersin’de Düzenlendi
Otizmli Bireylere ve Ailelerine Destek Çalıştayı Mersin’de Düzenlendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla ‘Otizmli Bireylere ve Ailelerine Destek Çalıştayı’ düzenledi. Otizmli birey ve ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği çalıştayda, otizmde tanı ve teşhisten eğitim yöntemlerine, otizmde beslenmeden psikiyatrik tedavi yöntemlerine kadar birçok konu konuşuldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Otizmli Yaşatma ve Kazanma Derneği, Akdeniz Özel Eğitim ve Uygulama Okulu ve Yenişehir Akdeniz Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliğinde Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen Otizmli Bireylere ve Ailelere Destek Çalıştayı’na Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu, sosyal hizmet uzmanları, uzman psikologlar, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu ve dernek temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak engelli bireylere ve ailelerine destek olmak adına tüm imkanları seferber ettiklerinin altını çizerek, “Otizm konusunda farkındalık yaratmak ve ailelere destek olmak anlamında ve sorunların giderilmesi anlamında önemli bir çalıştay. Son zamanlarda otizm ile ilgili yapılan çalışmalar, otizmin farklı bir şekilde ele alınabileceğini ve bu bireylerin topluma dâhil edilebileceklerini ortaya koymuştur. Bu çalıştayımızda da uzmanlarımız ve aileleri ile birlikte otizmle ilgili birçok konu ele alınacak. Otizmli birey ailelerimize bu sabırlı ve kararlı tutumlarından dolayı teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanlarında olduğumuzu, her türlü imkanı kendilerine sağlayacağımızı bilmelerini istiyorum” dedi.

Açılış konuşmasının ardından oturum moderatörü Prof. Dr. Fevziye Toros tarafından çalıştay süreci ve işleyişine yönelik bir sunum gerçekleştirildi. İki oturum şeklinde düzenlenen çalıştayda; Otizminde Tanı, Teşhis ve Genetik Rol, Otizmde Psikiyatrik Tedavi Yöntemleri, Otizmde Özel Eğitim Yöntemleri, Otizmde beslenme, Otizmli Çocuğa Sahip Ailelerin Yerel ve Merkezi Yönetimlerden Beklentileri konuları konuşuldu.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans