Dolar : Alış : 30.9582 / Satış : 31.0140
Euro : Alış : 33.6051 / Satış : 33.6657
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Merteks, iş kıyafetlerinin etkin markası oldu

25 Ağustos 2020 - 780 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi Gündemi»Merteks, iş kıyafetlerinin etkin markası oldu
Merteks, iş kıyafetlerinin etkin markası oldu

Merteks, iş kıyafetlerinin etkin markası oldu

Adana’da işletmelere özel iş kıyafetleri üreten Merteks Tekstil, sektöründe bölgenin en etkin şirketleri arasına girdi. İş güvenliği kıyafetleri de üreten Merteks’in müşterileri arasında büyük sanayi kuruluşlarından hizmet sektörüne çok sayıda şirket yer alıyor.

Birçok işletme çalışanlarının konforu ve iş güvenliği için özel elbiseler tedarik ediyor. İş kıyafetleri ve iş güvenliği elbiseleri alanında faaliyet gösteren Merteks Tekstil de özel, kaliteli ve ekonomik ürün talep eden işletmelerin en etkin tedarikçisi oldu. Merteks Tekstil Yöneticisi Mehmet Er, 10 yıl önce promosyon sektöründe faaliyet gösterirken 2015 yılından beri iş elbiseleri alanında uzmanlaştıklarını söyledi. Hemen her sektöre iş kıyafeti ve tekstil promosyon tişört şapka, tulum, takım gibi ürünler ürettiklerini belirterek, “İşimizi çok seviyor ve önemsiyoruz. Her hangi bir firmadan sipariş geldiğinde uygunlarsa şirketi ziyaret ediyoruz. Çalışanların çalışma ortamlarına, iklime ve ortamı değerlendiriyoruz. Önce o iş için en uygun kumaşı ve tasarımı belirliyoruz. Her kumaş bütün sektörlere uygun olmaz. Yormayan, rahat kullanımı sağlayacak ürünü ortaya koyuyoruz. Bu da müşterilerimize kolaylık, çalışma verimi sağlıyor” dedi.

İŞLETMEYE ÖZEL ÜRÜNLER

Ürettikleri iş kıyafetlerine baskı ve nakış tekniğiyle logo, yazı gibi tanıtım imkanı da sağladıklarını belirten Mehmet Er, “Çok yıkanan elbiselerde kalıcılığı sağlamak için baskı yerine nakış öneriyoruz. Metal sanayinde fabrikalara kot takım, diğer montaj fabrikalarına gabardin kumaş, pamuk gabardin, polyester gabardin, yazın tişört, penye, un fabrikalarına penye gibi özel çözümler sunuyoruz. Sadece sanayi kuruluşlarına değil örneğin festivallere, hizmet sektörüne de üretim yapıyoruz. Reklam amaçlı ürettiğimiz ürünlerde mevsime göre çeşitlilik sunuyoruz” diye konuştu.

Kesimden dikime, montajdan baskıya, nakış işlemeden düğme dikimine kadar kendi tesislerinde üretim gerçekleştirdiklerini belirten Merteks Tekstil Yöneticisi Mehmet Er, Adana’da tekstil sektörü temsilcilerinin bir arada olduğu bir yapılaşmaya ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Adana Valiliği’nin önderliğinde gerçekleştirilecek ‘Tekstil Kent’in yararlı olacağını belirten Er, “Böyle bir merkez bizlerin işini çok kolaylaştırır. Üretim için gerekli tüm materyalleri bir arada bulabilir, maliyetlerimizi azaltır, sektör temsilcileri olarak dayanışmayı sağlarız. Daha sağlıklı mekanda daha verimli üretim yaparız. Gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından gelecek müşterilerimize oluşturacağımız showroomlarda ürünlerimizin tanıtımını sağlayabiliriz. Böyle bir girişimde şirket olarak biz de olur, destek veririz” dedi. 

GENİŞ YELPAZEYE ÜRETİM

Merteks Tekstil, bölgede geniş bir yelpazeye hizmet veriyor. Adana OSB, Mersin Tarsus OSB, Silifke OSB, Osmaniye OSB başta olmak üzere  Dörtyol, Payas’taki isanayi kuruluşlarının, demir çelik fabrikalarının iş kıyafetleri ve iş güvenliği elbiselerinde tercih ettiği Merteks Tekstil, ayrıca talep edilmesi durumunda Türkiye’nin her bölgesinde üretim yapan çimentodan kimya sektörüne birçok işletmeye ürün tedarik ediyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans