Dolar : Alış : 31.0047 / Satış : 31.0605
Euro : Alış : 33.5620 / Satış : 33.6225
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Meral Akşener: Gök Kubbeyi Başınıza Geçirmezsem Namerdim

19 Nisan 2018 - 502 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Meral Akşener: Gök Kubbeyi Başınıza Geçirmezsem Namerdim
Meral Akşener: Gök Kubbeyi Başınıza Geçirmezsem Namerdim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin seçime girip, giremeyeceğiyle ilgili tartışmalara ilişkin, “Buradan abidik gubidiklere alışmışlara sesleniyorum, ayağınızı denk alın. İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer engel olmaya kalkarsanız ben de Meral Akşener isem o gök kubbeyi başınıza geçirmezsem namerdim” dedi.

Muğla’ya gelen Meral Akşener, Demokrat Parti’den İYİ Parti’ye geçen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı makamında ziyaret etti.

İYİ Parti’nin seçime girip giremeyeceğiyle ilgili tartışmalara değinen Akşener, “Temel Karamollaoğlu’nun deyimiyle ‘İYİ Parti’nin önüne önce Devlet’i çıkardılar. Meral Hanım mücadele etti. Arkadaşları mücadele etti. Şimdi de İYİ Parti başka türlü sorunla karşılaşsın isteniyor.’ İYİ Parti, bütün hukuki şartlarını tamamlamıştır. 10 Haziran itibarıyla 6 ayını doldurarak, seçime girmeye hak kazanmış bir siyasi partidir. Bizim partinin en büyük özelliği yani 80 darbesini yakından biliyoruz, 60 darbesini hatırlıyoruz. Bu tür darbelerden sonra siyasi partiler kapatılırdı. Ardından sıfırdan partiler kurulurdu. Sonraki dönemde, yani normal şartlarda, bugün Türkiye’de normal şartlar olduğu pek söylenemez ki, OHAL var.”

İYİ Parti’nin, herkesi kucaklayan parti olduğunu söyleyen Akşener, şöyle konuştu:

“Bizi durdurmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Buradan abidik gubidiklere alışmışlara sesleniyorum ayağınızı denk alın. İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer engel olmaya kalkarsanız ben de Meral Akşener isem o gök kubbeyi başınıza geçirmezsem namerdim. Buradan size bir çağrım var, İYİ Parti sandıklara sahip çıkacak ama sizler de sandıklarınıza sahip çıkacaksınız. Kendini Erdoğan’a sevdirmek için uğraşan bir zatın bir sözü var ‘Harp halidir her şey mubahtır.’ Geçen referandumdaki gibi YSK üzerinden bir hileye başvurursanız bütün fetvalarınızı size yediririm. Sayın Erdoğan’a uzun zamandan beri soruyordum ‘İttifakı neden yaptınız’ diye. Dün ortaya çıktı, çekmecelerindeki anketler o kadar kötü ki apar topar seçime gidiyorlar. Biz seçime hazırız.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans