Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

MEHMET SEZER “ÖĞRETMENE VERİLEN DEĞER HER ŞEYE DEĞER”

23 Kasım 2023 - 172 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»MEHMET SEZER “ÖĞRETMENE VERİLEN DEĞER HER ŞEYE DEĞER”
MEHMET SEZER “ÖĞRETMENE VERİLEN DEĞER HER ŞEYE DEĞER”

Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer; “Öğretmenler Günü öğretmenler için bir sevinç, adeta bir bayram günü olmalıdır. Öğretmenlik mesleğinin sorunlarının konuşulduğu, çözüm önerilerinin tartışıldığı bir gün değil” dedi.

Yaklaşık 10 yıldır eğitim-öğretim ve bilim hizmetleri kolunda Adana’da yetkili sendika olan Eğitimciler Birliği Sendikası (EĞİTİM-BİR-SEN) Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Dünyada bazı ülkelerde 28 Şubat’ta bazı ülkelerde ise 5 Ekim’de kutlanan Öğretmenler Günü’nün ülkemizde ise 24 Kasım’da kutlandığını vurgulayan Başkan Sezer; Öğretmenlerimiz ilim ve irfan göğümüzde parlayan birer yıldızlardır. Geleceğimizi şekillendiren, topluma örnek davranışlarıyla çocuklarımıza rol model olan öğretmenlerimiz sadece bir gün değil her gün değer verilmeyi hak ediyor” dedi.

Milletin medeniyet seviyesinin, kültürünün, dünyaya yön verecek icraatların temelini öğretmenlerin attığını vurgulayan Mehmet Sezer; “Eğitim ve öğretimin en büyük kahramanları olan öğretmenlerimizin ve tüm eğitim çalışanlarımızın en iyi haklara sahip olması için sendikal mücadelemizi sürdürüyoruz. Bugün başta Öğretmenlik Meslek Kanunu’ndaki eksiklikler, öğretmene yönelik şiddet, okullarımızın temizlik ve hijyen sorunları, ücretli, sözleşmeli öğretmenlik gibi problemler olmak üzere bütün sorunları masada da sahada da çözme irademizi daha kararlı bir şekilde sürdürüyoruz.

Öğretmenler, çocuklarımızın topluma faydalı kişiler olarak yetiştirilmesinde önemli bir rolü üstlenmekte ve bedeli hiçbir değerle ölçülemeyecek kadar saygın bir görevi icra etmektedirler. Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan kutsal bir meslektir. Ülkemizin aydınlık geleceğini öğretmenlerimizin alın terinde görüyoruz. İşte bu yüzden diyoruz ki; Öğretmenler Günü öğretmenler için bir sevinç, adeta bir bayram günü olmalıdır. Öğretmenlik mesleğinin sorunlarının konuşulduğu, çözüm önerilerinin tartışıldığı bir gün değil” ifadelerini kullandı.

Yılın 365 günü üyeleri ve ailelerine özel indirim anlaşmalarıyla sadece özlük hakları ve manevi kazanımları değil üyelerinin aile ekonomilerine de katkı sağlamayı amaçladıklarını söyleyen Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer öğretmeler günü özelinde de Adana’nın önemli kurumlarıyla indirim anlaşmaları yaptıklarını ve üyelerinin bu anlaşmalara www.adana1.ebs.org.tr adresindeki internet sitelerinden ulaşabileceğini de hatırlattı.

Başkan Sezer açıklamalarını şöyle tamamladı; 24 Kasım Öğretmenler Günü, mevcut haliyle bin yıllık geçmişi yok sayan ve el yordamıyla kazılmış yüzeysel temeller üzerine bina edilmek istenen köksüz, ruhsuz anlayışın bir tezahürüdür. Öğretmenler Günü, öncelikle karşılığını medeniyet değerlerimizin derinliklerinde bulan bir temel üzerinde yeniden inşa edilmeli, darbelerin, darbecilerin, antidemokratik süreçlerin ve endoktrinasyon uygulamasının bir karşılığı olmaktan çıkarılmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi olarak, öğretmenlerimizin ivedi bir şekilde çözüme kavuşturulması gereken sorunların bir an evvel aşılmasını ümit ediyor; öğretmenlerin gönülden katılacakları, kökü derinlerde bir Öğretmenler Günü özlemiyle, tüm öğretmenlerimizin emeklerinin değerinin anlaşıldığı, mesleğin itibarının ön plana çıktığı, sorunlarının çözüldüğü günlere erişmeyi diliyor, görevi başında katledilen öğretmenlerimizi de saygı, rahmet ve dua ile anıyoruz.” 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , , , ,
FY Ajans