Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

LÖSEV İLE YENİ YILA UMUTLA DAHA DA GÜÇLÜ BAŞLIYORLAR

30 Aralık 2021 - 274 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»LÖSEV İLE YENİ YILA UMUTLA DAHA DA GÜÇLÜ BAŞLIYORLAR
LÖSEV İLE YENİ YILA UMUTLA DAHA DA GÜÇLÜ BAŞLIYORLAR

Lösemili Çocuklar ve aileleri yılın her anı olduğu gibi yeni yılı da yalnız değil, LÖSEV ile karşılıyor. Yurdun dört bir yanında sürpriz yılbaşı baloları, hastane ve ev ziyaretleri ile hafta boyu etkinlikler düzenleyen LÖSEV, hep bir ağızdan aynı dileği haykırıyor, “Önce sağlık…”

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı ile dört yıl boyunca tedavisi hastanede ya da evde süren lösemi ve kanserle savaşan çocuklara düzenlenen ziyaretler, yılbaşına özel olarak palyaçolar, balonlar ve sürpriz hediyelerle yılın son haftası çocuklar için tam bir moral etkinliğine dönüşüyor.Yeni yıla karşılamaya hazırlanırken dilekleri alınan çocuklara diledikleri oyuncaklar kitaplar ve sürpriz hediyeler armağan ediliyor. Yalnızca çocukların değil ailelerinde her türlü ihtiyaçları için var gücüyle çalışan LÖSEV, hane ihtiyaçlarını gözeterek ziyaretlerini gerçekleştiriyor. Nakdi yardımların yanı sıra kuru gıda kolisinden et yardımına, mobilyadan yakacak yardımına dek ayni yardımlarla da desteklenen aileler temel ihtiyaçları yanında moral, motivasyon olarak da beslenerek yeni yılı umutla karşılıyor.

LÖSEV Adana’dan çocuklara yeni yıl organizasyonu

LÖSEV Adana irtibat ofisi tarafından organize edilen, Adana Anemon Otelin ev sahipliği yaptığı Yeni Yıla Merhaba partisinde, bölgede LÖSEV’e kayıtlı lösemili ve kanser hastası çocuklar gönüllerince eğlendi. Dans edip şarkılar söyleyerek, gönüllü palyaçolar ekibinin gösterileri ile eğlenen çocuklar yeni yıla güzel bir başlangıç yaptı.

Büyük bir aile olmanın verdiği güçle”

Kanserin genç yaşlı, zengin fakir ayırt etmeden tüm dünyada hepimizi korkutacak bir hızla arttığını hatırlatan LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya ÜNVER dayanışmanın gücüne vurgu yaptığı açıklamasında şunları kaydediyor, “Sağlığımız yerinde iken dahi sevdiklerimizin ilgisini bekliyor, sevildiğimizi hissetmek, hayatın yaşanmaya değer olduğuna inanmak istiyoruz. En ufak bir hastalığımızda bile bu beklentilerimiz kat kat artarken uzun bir mücadele gerektiren lösemi ve kanser gibi zor hastalıklarda ise her an hissedeceğiniz şekilde moral ve motivasyona ihtiyaç duyuyorsunuz. İşte bu nedenlerle, yılbaşında da çocuklarımızı ve ailelerini yalnız bırakmıyoruz. Yeni yılı tedavisi devam eden çocuklarımızın yanı sıra hastalığı yenmiş olanlar ve artık bir yetişkin sayılabilecek üniversite kazanmış gençler ile birlikte coşku içinde ve geleceğe umutla bakan gözlerle karşılıyoruz. Büyük bir aile olmanın ve dayanışmanın verdiği güçle hastalığın yarattığı olumsuz düşüncelerden uzak kalmalarını, umutlarını koruyarak mücadelelerini birlikte sürdürüyoruz. Tüm gönüllülerimize ve bağışçılarımıza yıl boyunca verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyor, sağlıklı bir yıl diliyoruz.”

LÖSEV Yetişkin ve Çocuk Tüm Kanser Hastalarının Yanında

Kurulduğu ilk yıllarda lösemili çocukların yaşadığı zorluklara karşı mücadele eden LÖSEV, son yıllarda ihtiyaç sebebi ile tüm yaş grubundan kanser hastalarına da maddi ve manevi desteklerini ulaştırmaya başladı. 23 yıl önce lösemili çocukların tedaviye ulaşmasındaki zorluklara karşı kurulan LÖSEV, bugün aldığı bağışlarla lösemili çocuklara sunduğu ücretsiz tanı ve tedavi maddi, manevi ve ayni desteklerin yanı sıra her yaş grubundan tüm kanser hastalarının da yardımına koşuyor. Doktorlar tedavi sürecinde iyi beslenme, hijyenik yaşam alanı kadar moralin de çok önemli olduğunun altını çiziyor. LÖSEV sadece maddi anlamda değil manevi anlamda da hastalarının yanında olmayı önemsiyor. Destek olmak isteyen herkes Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Kayseri, Eskişehir ve Samsun’da bulunan LÖSEV ofislerini ziyaret edebilir, 0312 447 0660 numaralı telefonu arayarak ya da www.losev.org.tr adresinden LÖSEV’e destekte bulunabilir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans