Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1519 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Lgs’de Dereceye Giren Öğrencilerden Vali Elban’a Ziyaret

06 Temmuz 2022 - 187 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Lgs’de Dereceye Giren Öğrencilerden Vali Elban’a Ziyaret
Lgs’de Dereceye Giren Öğrencilerden Vali Elban’a Ziyaret

Liselere Geçiş Sistemi sınavında (LGS) dereceye giren öğrenciler, Vali Dr. Süleyman Elban’ı ziyaret etti.

Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette Vali Elban, öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Öğrencilerin başarılarından gurur duyduğunu ifade eden Vali Elban, öğrencilerin LGS’de gösterdikleri bu başarının Adana’nın eğitim potansiyeli açısından da mutluluk verici olduğunu dile getirdi.

Adana’daki eğitim seviyesinin her geçen gün yükseldiğini vurgulayan Vali Elban, “Adana’da, 2022 LGS’de 30.509 öğrencimiz sınava girdi ve sınava giren öğrencilerimizden 8 öğrencimiz 500 tam puan aldı. İl genelinde başarı çıtası yükseliyor, okullarımızda eğitim kalitesi de her geçen gün artıyor. Adana’mız eğitim şehri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Çocuklarımızın başarısında emeği geçen idarecilerimize, öğretmenlerimize ve ailelerine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Öğrencilere eğitim hayatlarına ilişkin tavsiyelerde bulunan Vali Elban,”Hepinizi LGS’de elde ettiğiniz başarı dolayısıyla tebrik ediyor, elde ettiğiniz bu başarının yaşantınızın ilerleyen dönemlerinde de aynı şekilde artarak devam edeceğine inanıyorum. Hayatınız boyunca devletimize ve milletimize faydalı hizmetlerde bulunacağına olan inancım tam, yolunuz ve bahtınız açık olsun.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak’ın da katıldığı ziyarette öğrenciler, kabulünden ve iyi dileklerinden dolayı Vali Elban’a teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,
FY Ajans