Dolar : Alış : 32.1452 / Satış : 32.2031
Euro : Alış : 34.8089 / Satış : 34.8717
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1571 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Leenane’in Güzellik Kraliçesi’nde Son Provalar

09 Mayıs 2024 - 150 kez okunmuş
Ana Sayfa » Kültür Sanat»Leenane’in Güzellik Kraliçesi’nde Son Provalar
Leenane’in Güzellik Kraliçesi’nde Son Provalar

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı öğrencileri Martin Mcdonagh’ın ses getiren oyunlarından “Leenane’in Güzellik Kraliçesi” oyununu sergilemeye hazırlanıyor.

İş’te Life Adana/Hanifi Aktaş

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı öğrencileri 15-16-17 Mayıs’ta Afife Jale Tiyatro Salonu’nda sahneleyecekleri “Leenane’in Güzellik Kraliçesi” oyununa Muzaffer H. Kırıkkalp yönetmenliğinde hazırlanıyor. Martin Mcdonagh’ın kara mizah tarzında yazılan ve çok beğenilen eserine oyuncular Deren Hızal, Özge Üçdağ, Furkan Ulu ve Kutluay Akıl hayat verecek. Yönetmen Yardımcılığı’nı Özgür Küçüköner’in üstlendiği oyunda Liliya Petrova kareografide, Seçil Özcan ses ve konuşma eğitmenliğinde, İsa Güngör dekorda, Hülya Sağlık kostümde, Fatma Işık Tuğcu dramaturgda, Seda Güven makyajda, Alper Kıs ışıkta, Sude Saydam ise seste görev alıyor.

Anne-Kız İlişkisindeki Sevgi-Nefret Çelişkisi İrdeleniyor

Yaklaşan oyun tarihi ile birlikte son provalara giren Kırıkkalp ve ekibi özveri ile hazırlandıkları oyuna güveniyor. Oyunun konusu ise şöyle; “Leenane’in Güzellik Kraliçesi” İrlanda’nın batısındaki küçük bir kasaba olan Leenane’de geçer. Oyun, 40 yaşındaki Maureen Folan ve onun yaşlı ve manipülatif annesi Mag arasındaki ilişkiye odaklanır. Maureen, annesine bakmakla yükümlüdür ve bu durum onun kişisel hayatını ve özgürlüğünü sınırlar.Maureen’in hayatı, eski bir aşkı olan Pato Dooley’nin kasabaya dönmesiyle değişir. Pato, Maureen’e bir davet mektubu yazar, ancak Mag mektubu gizler. Mektubun ortaya çıkması ve Maureen’in Pato’yla olan ilişkisi, Mag ve Maureen arasındaki gerilimi artırır. Bu durum, trajik bir sonuca yol açar.

Oyun, 15-16-17 Mayıs tarihlerinde saat 19:00’da Çukurova Üniversitesi Afife Jale Tiyatro Salonu’nda gösterimde olacak.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans