Dolar : Alış : 31.0047 / Satış : 31.0605
Euro : Alış : 33.5620 / Satış : 33.6225
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Kuruluşundan Bugüne Adonis Yapı Denetim Limited Şirketi

17 Mart 2018 - 942 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sektör Haberleri»Kuruluşundan Bugüne Adonis Yapı Denetim Limited Şirketi
Kuruluşundan Bugüne Adonis Yapı Denetim Limited Şirketi

Kuruluşumuz; 13.07.2001 tarih ve 24461 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak, yürürlüğe giren 4708 sayılı “Yapı Denetimi Hakkında Kanun” hükümlerine göre kurularak, 18.05.2012 tarihli Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde tescili yayımlandıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 20.06.2012 tarih ve 1563 Belge numaralı Yapı Deneti İzin Belgesi ile Adana ilinde işlevine başlamıştır.

Kuruluşumuz; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliği, İmar Yönetmeliği, Genelgeler, Kanun Hükmünde Kararnameler, Duyurular, Komisyon Kararları, Tebliğler, İlke Kararları doğrultusunda yasaların verdiği yetki ile İlgili İdareler tarafından öngörülen kararlara göre işlem yapmaktadır.

 

Adonis Yapı Denetim Limited Şirketi; İlgili kanun ve yönetmeliğe göre; can ve mal güvenliğini teminen, imar planına, fen, sanat ve sağlık kurallarına, standartlara uygun kaliteli yapı yapılması için proje ve yapı denetimini sağlamak ve yapı denetimine ilişkin usul ve esasları düzenlemek üzere iş görmektedir.

Proje ve uygulama denetçilerine bağlı olarak yeterli sayıda kontrol elemanı inşaat mühendisi, makine mühendisi, elektrik mühendisi ile yardımcı kontrol elemanı olarak inşaat teknikeri de görev yapmaktadır.

İlgili idarelerdeki rutin işlemlerin takibi ile büroda yapılması gereken her türlü yazışmalar, hak ediş raporlarının tanzimi vb. işler için ayrı bir ekip görevlendirilmiştir.

Yönetmelikte belirtilen harita ile laboratuar işleri için dışarıdan destek alınarak,  bakanlıktan izin belgesi almış, tesisi olan laboratuarla çalışılmaktadır.

Görevli denetçilerimiz, kendi mesleki dallarındaki deneyimleri ile proje ve uygulamalarda standartlara uygun imalatların yapılması için gerekli titizliği göstermekte; aynı zamanda Kontrol Elemanları ile Yardımcı Kontrol Elemanının sorunları olduğunda, onlara her türlü bilgi aktarımı zamanında yapılarak, işlerin ivme kazanmasını sağlamaktadırlar

Adonis Yapı Denetim Limited Şirketi müşterilerinden gelen talepleri karşılarken ve faaliyetlerini yürütürken referans olarak kullandığı yasal dokümanlar, standartlar, proje çizimleri gibi dış kaynaklı dokümanlar dâhil olmak üzere, sistem içinde yer alan iç kaynaklı dokümanlarını tanımlamış ve sürekliliğini sağlamıştır.

4708 sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanun ve bu kanun gereğince hazırlanmış Yapı Denetimi Uygulama Usul ve Esasları Yönetmeliği’nin esaslarına göre yer alan şartlara uygun olarak hazırlanan tüm verilerin ve dokümantere edilmiş prosedürlerin güncelliği, sürekliliği ve kontrolü sağlanmaktadır. 

Hiçbir şeyin imkânsız olmadığına inanarak, zoru başarmayı amaçlayarak, yaşı ve işlevine bakılmaksızın sürekli öğrenerek, bilgi ve becerileri geliştirip, paylaşarak karar ve uygulamalarda bilimsel yaklaşımları esas aldık.

“Toplam kalite yönetimi” anlayışını etkin kılarak verimlilik ve kaliteden asla ödün vermeden gerçekleştirmeyi görev bildik.

Kuruluş aktifliği ve ilkelerimizden ödün vermeden, duygusallığı karıştırmadan işimizin gereğini yapıyoruz.

Temelde kaliteli ve güvenli yapılaşmayı sağlamak, müşteri memnuniyeti, şeffaflık, dürüstlük, maliyet ve kalite açısından net ve ekonomik çözümler üretiyoruz.

Proje inceleme ve imalat aşamalarında eksiksiz denetim yaparak güvenli ve imar şartlarına uygun çağdaş yapılaşmada öncü olarak, Yapının “Kanun, Yapı Denetim Uygulama Yönetmeliği ve ilgili genelgelere göre tamamlanmasını sağlıyoruz. Kaliteli, ekonomik ve dünya standartlarında bir üretim gerçekleştiriyoruz.

Denetim hizmetini zamanında yaparak imalatın aksatılmamasını sağlamak asli görevimizdir. Çalışmalarımızla yasaların bize tanımış olduğu yetki ve sorumlulukları yasalara bağlı kalarak uyguluyoruz. Yapı denetim sektöründe güvenilir kuruluş olmak, her zaman bilgili dürüst ve çalışkan olmak demektir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans