Dolar : Alış : 18.5187 / Satış : 18.5521
Euro : Alış : 18.1395 / Satış : 18.1722
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1304 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Konfeksiyonun ‘Akıncı’sı oldular

12 Ağustos 2020 - 528 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi Gündemi»Konfeksiyonun ‘Akıncı’sı oldular
Konfeksiyonun ‘Akıncı’sı oldular

Konfeksiyonun ‘Akıncı’sı oldular

Tekstilin Türkiye’deki en önemli merkezlerinden biri olan Adana’da ‘By Akıncılar’ markasıyla erkek giyim üreten Akıncılar Konfeksiyon, sektöründe 20 yılı geride bırakmaya hazırlanıyor.

Akıncılar Konfeksiyon Yönetici Ortağı Mezgin Akıncı, kumaştan mağazaya tüm süreçleri kendi üretim tesislerinde gerçekleştirdiklerini belirterek, “Birçok markaya kadın ve erkek giyim üretiyoruz. Kalitemiz ve tam zamanında teslimatımızla tanındık. Farklı markalara üretimimizin yanı sıra ‘By Akıncılar’ markasıyla kendi ürünümüzü hem iç hem dış pazara sunuyoruz. Polonya, Romanya, Irak’a var  olan ihracatımızı yeni ülkelerle zenginleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

SEKTÖRE 1 MİLYON DOLAR YATIRIM YAPTILAR

Ağabeyi Sezgin Akıncı başta olmak üzere güç birliğiyle 6 kardeş olarak konfeksiyon sektörüne ciddi yatırım yaptıklarını belirten Mezgin Akıncı, kumaş üretiminden konfeksiyona tekstilde güçlü şirketlere sahip olan Adana’da konfeksiyon için organize bir alana ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Adana’da birçok konfeksiyoncunun uygun olmayan mekânlarda üretim yaptığını belirten Akıncılar Konfeksiyon Yönetici Ortağı Mezgin Akıncı, “Adana’da şehrin farklı bölgelerinde tekstil sektöründe faaliyet gösteren şirketler var. Bu şirketler alt yapı yetersizliği, ulaşım ve nakliye  güçlükleri, düzensiz yapılaşma gibi sorunlar yaşıyor. Başta kumaş üretiminde olmak üzere tekstilde güçlü markalara sahip Adana’da üreticilerin organize olduğu bir bölgeye ihtiyaç var. Adana Valiliği’nin ‘Tekstil Kent’ benzeri çalışmalarını duyduk. Umarız daha fazla zaman kaybetmeden kumaş satıcısından tekstil yan sanayi ürünleri tedarikçisine herkesin bir arada bulunacağı bir bölgeye sahip oluruz” diye konuştu.

DAHA FAZLA İSTİHDAM VE İHRACAT İÇİN

Adana’da organize tekstil bölgesinin kurulması durumunda üretimlerini buraya taşıyabileceklerini belirten Akıncı, “Yurt içi ve yurtdışından gelecek misafirlerimizi gururla ağırlayacağımız, daha sağlıklı koşullarda üretim yapacağımız bölgeyle ihracatımızın, devlete ödeyeceğimiz verginin ve istihdamımızın katlanarak artacağını düşünüyorum. Bu çerçevede devletten teşvik ve destek bekliyoruz. Sektörümüzün ve Adana böyle bir bölgeyi hak ediyor” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans